Mezi bankovními úvěry sice není tak velký výběr jako mezi těmi nebankovními, i tak si ale můžeme vybrat z poměrně široké nabídky. Díky silné konkurenci se navíc jednotlivé banky snaží získávat nové klienty výhodnějšími podmínkami a nabízejí tak nižší úroky, různé odměny za řádné splácení a další benefity. V tomto článku se podíváme na to, podle čeho bychom se měli řídit, když si vybíráme bankovní půjčku a představíme si několik nejvýhodnějších bankovních úvěrů od velkých i malých bankovních institucí, jež u nás působí.

Nejlepší bankovní půjčky

Podle čeho se orientovat při výběru nejlepší bankovní půjčky?

Když vybíráme, u které banky si podáme žádost o půjčku, měli bychom se nejdříve seznámit s různými nabídkami a teprve pak si některou z nich vybrat. Mezi různými půjčkami někdy bývají poměrně velké rozdíly a byla by škoda vzít si zbytečně nevýhodný úvěr. Oproti nebankovním půjčkám je u bank jistota, že jde o seriózní nabídku a zaměřit bychom se tak měli zejména na výši úrokové sazby (případně roční procentní sazbu nákladů), na nabídku různých slev či odměn za včasné splácení a také na zkušenosti stávajících klientů. Určitě se tak vyplatí projít si v klidu webové stránky českých bank, případně se podívat na diskusní fóra, jež se bankovních půjček týkají a na jejich základě se rozhodnout. Dobrým pomocníkem jsou v tomto směru i některé nezávislé internetové srovnávače půjček – díky nim ušetříte spoustu času a rychle a jednoduše si najdete nejvýhodnější půjčku, která splní Vaše požadavky.

Nejlepší bankovní půjčky od velkých bank

K největším bankám, jež u nás působí, patří především Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB nebo GE Money Bank. Všechny zmiňované banky samozřejmě nabízejí i různé druhy úvěrů, od klasické spotřebitelské půjčky, přes hypotéky až po konsolidační úvěry. K nejzajímavějším bankovním půjčkám patří např. Expres půjčka od GE Money Bank. Ta je oproti konkurenci specifická např. v tom, že minimální příjem, který musí žadatel splňovat, je pouhých 5 000 Kč měsíčně. Díky tomu je tak Expres půjčka vhodná pro širokou veřejnost a mohou ji získat i lidé, kteří by od jiných bank úvěr nedostali. Rostoucí konkurence (zejména od menších bank) si je dobře vědoma i Česká spořitelna, která proto vylepšuje svoji nabídku úvěrů. Aktuálně tak nabízí půjčku s úrokem od 6,9% ročně, možnost odložení splátek, případně jejich zvýšení či snížení až o 50%. Nejsnadněji mohou tuto půjčku získat klienti České spořitelny, kteří u ní mají účet – ti pak nemusejí dokládat příjmy a o úvěr si mohou snadno požádat online ze svého internetového bankovnictví Servis 24.

Nejlepší bankovní půjčky od menších bank

Různé typy půjček a úvěrů pochopitelně nabízejí i menší banky – Fio banka, mBank, Air Bank, ZUNO a spousta dalších. K těm nejlepším už dlouhodobé patří půjčka od Air Bank, která má velmi nízkou úrokovou sazbu a to především pro ty, co půjčku řádně splácejí – pokud budete tuto půjčku splácet vždy včas, můžete tak ušetřit až několik desítek tisíc. Air Bank ale není jedinou bankou s výhodnou půjčkou – podobnou nabídku má na našem trhu také ZUNO banka, jež svým klientům garantuje nejnižší úrok po celou dobu splácení (tato garance platí do 6,9% ročně). Jedním z nejnovějších přírůstků na českém finančním trhu je pak Ferratum Bank. Společnost Ferratum sice už v ČR působí docela dlouho, teprve od roku 2014 má ale v názvu slovo Bank – nejde ale o klasickou banku v pravém slova smyslu. Ferratum Bank se zaměřuje výhradně na poskytování půjček a dalších úvěrových produktů. V jejím portfoliu tak nyní najdeme rychlou půjčku do 10 000 Kč, spotřebitelský úvěr nebo finanční rezervu pod názvem Credit Limit.

Hodnocení kategorie 4.5
Nejlepší bankovní půjčky hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 4 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

2500000
Výše půjčky 2 000 Kč - 2 500 000 Kč
Úrok od 4,99 %
Splatnost 12 – 120 měs.
1200000
Výše půjčky 10 000 Kč - 1 200 000 Kč
Úrok od 4,99 %
Splatnost 12 – 120 měsíců

Doporučujeme

Diskuze