Pokud jste se ocitli v dluhové pasti, kdy vytloukáte klín klínem – tedy splácíte jednu půjčku druhou, máte možnost využít nabídku oddlužení.

Kalkulačka oddlužení

Oddlužení je snižování dluhů či jejich odpouštění. Má umožnit dlužníkovi nový start do života s čistým registrem. Úkolem dlužníka je po dobu 5 let splácet alespoň 30% veškerých svých dluhů v jedné splátce. Pokud insolvenční soud dlužníkovi toto umožní, musí správci dluhů hlásit veškeré své příjmy, ze kterých se hradí mimořádné splátky.

Pokud se pro oddlužení rozhodnete, můžete použít kalkulačku. Oddlužení je časově náročný proces a díky kalkulačce se alespoň orientačně dozvíte, výši měsíčních splátek. Kalkulátor splátek pro oddlužení – kalkulačka 2014 má vždy pouze informativní charakter. Pro řešení vašeho problémů se obraťte na odborníky zabývající se oddlužením. Ti vám pomohou nejen sepsat návrh na oddlužení k soudu, ale pomohou vám lépe spočítat vaše pravděpodobné měsíční splátky. Od r. 2014 je povoleno i oddlužení manželů. Oddlužení se většinou nepovoluje právnickým osobám. Fyzické osoby podnikatelé se mohou nechat oddlužit v případě, že jejich dluhy nevznikly z podnikání. Podmínkou schváleného oddlužení je třeba dodržovat podmínky oddlužení a mít stálé zaměstnání či příjem z podnikání. Pokud vaši věřitelé písemně souhlasili se splacením pohledávek ve výši 30%, po pěti letech budete bez dluhů. Pokud jste v insolvenci, je toto zaznamenáno do insolvenčního rejstříku. Nikdo vám nesmí poskytnout půjčku až do úplného splacení vašich dluhů.

Kalkulačka oddlužení online

Hodnocení kategorie 4.5
Kalkulačka oddlužení hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 10 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Doporučujeme

Diskuze