Založit si účet, požádat si o půjčku nebo sjednat kontokorent už je dlouho možné jednoduše přes internetové stránky. V posledních letech ale lidé čím dál více přistupují na internet ze svých mobilních telefonů a důležitou roli tak hrají i aplikace. Jedna z nejoblíbenějších českých bank – Air Bank – nově umožňuje založit si běžný účet snadno a rychle prostřednictvím její mobilní aplikace.

Air Bank umožuje založení účtu přes mobilní aplikaci

Co je k založení účtu z aplikace potřeba?

Kromě chytrého mobilního telefonu je třeba mít připraveny také dva doklady totožnosti, z nichž jeden musí být občanský průkaz, dále musíte mít mailovou adresu a české mobilní telefonní číslo. Je zde ale ještě jedna důležitá podmínka – abyste si mohli účet z mobilní aplikace založit, musíte mít už předtím nějaký bankovní účet (může být z jakékoli jiné banky). Pokud doposud účet u žádné banky nemáte, můžete si pomocí aplikace pouze podat žádost, k založení účtu ale budete ještě muset navštívit některou z poboček Air Bank, kde potvrdíte vaši identitu.

Postup při založení účtu přes mobilní aplikaci

Založení nového účtu je velmi snadné a zabere vám jen minimum času. Nejdříve si do svého mobilu stáhnete aplikaci, která má název My Air a po jejím spuštění se pak budete řídit instrukcemi na displeji. Nejdříve tak zvolíte položku Chci si založit účet a vyplníte vaše základní osobní údaje – křestní jméno, příjmení, mailovou adresu a telefonní číslo. Na toto číslo vám vzápětí přijde SMS zpráva s kódem – ten vyplníte a následují další kroky, ve kterých je třeba provést ověření vaší identity (nahráním kopie vašich osobních dokladů) a provést vklad z jiného bankovního účtu (stačí pouze 1 Kč, jde jen o ověřovací poplatek). Vše je velmi snadné a intuitivní, kdybyste ale přece jenom měli problémy, můžete zavolat na kontaktní centrum na čísle 515 202 202, kde vám rádi ochotně poradí, jak účet založit.

Pro jaká zařízení je aplikace My Air určená?

Mobilní aplikace My Air od Air Bank je určená pro oba nejrozšířenější operační systémy, tedy jak pro Android, tak i pro iOS. U telefonů s Androidem je třeba, aby měly systém alespoň ve verzi 4.4 (KitKat), u zařízení od společnosti Apple je nutné mít verzi alespoň 11.0, jinak aplikace je kompatibilní nejen s iPhonem, ale i s iPadem a iPadem Touch. Odkazy k jejímu stažení najdete přímo na webových stránkách Air Bank, případně v internetových obchodech Google Play a App Store. Kromě mobilů lze sice My Air používat i na tabletech, její rozhraní je ale přizpůsobené spíše pro mobilní telefony.

Největší výhody mobilní aplikace My Air

Používat aplikaci My Air se rozhodně vyplatí, přináší totiž spoustu skvělých a užitečných funkcí. K těm nejzajímavějším patří např. přihlašování pomocí otisku prstu (nemusíte tak vyplňovat žádné heslo), placení pomocí naskenování QR kódu, oznámení o zůstatku na vašem účtu nebo pohodlné placení přiložením mobilu ke čtečce (stejně jako když se platí bezkontaktní kartou). Air Bank navíc svoje klienty za placení kartou či mobilem odměňuje – přímo v aplikaci najdete přehled odměn, které takto můžete získat u celé řady různých partnerských obchodníků.

Založit účet si lze i ostatními tradičními způsoby

Založení nového bankovního účtu u Air Bank prostřednictvím aplikace je pouze jednou z možností, můžete samozřejmě použít i běžné způsoby, jako je registrace přes internetové stránky, po telefonu nebo osobně na libovolné pobočce Air Bank. U založení přes aplikaci se rozhodně nemusíte bát toho, že by to bylo méně bezpečné – právě naopak, váš účet tak bude od samého začátku spojený s vaším mobilním telefonem, díky němuž si tak banka snadno ověří, že každou transakci provádíte vy.

Hodnocení kategorie 4.5
Air Bank umožňuje založení účtu přes mobilní aplikaci hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 27 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 25. 3. 2019. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze