Zatímco malé půjčky ve výši několika tisíc už dnes může získat prakticky každý, komu bylo 18 let, u vysokých úvěrů na financování bydlení jsou podmínky daleko přísnější. Půjčky na bydlení sice poskytují jak banky, tak i menší nebankovní společnosti, pro získání takového úvěru je ale třeba splňovat poměrně přísné podmínky.

Půjčky na bydlení bez zajištění

Pokud má člověk vlastní nemovitost, kterou může poskytnout jako zástavu, může bez problémů získat půjčku od celé řady nebankovních poskytovatelů, kteří nevyžadují kontrolu registru dlužníků nebo potvrzení o příjmech. Lidé, kteří ale patří mezi tzv. rizikové klienty šanci získat úvěr bez zajištění nemají – tyto půjčky poskytují pouze banky nebo stavební spořitelny a podmínkou je ve většině případů trvalý příjem a absence zápisu v registru.

Nebankovní půjčky na bydlení

Pokud potřebujete půjčku na financování bydlení, ale máte záznam v registru, případně nemůžete doložit Vaše příjmy, úvěr můžete získat od několika velkých poskytovatelů, jako je např. Acema Credit, Vitacredit nebo HK Investment. Ve všech případech ale musíte mít nějakou nemovitost, kterou budete za úvěr ručit. Některé společnosti ještě nabízejí variantu, při které by nemovitostí ručila třetí osoba, zcela bez zajištění ale vysokou půjčku na bydlení získat u nebankovních společností nelze.

Půjčky na bydlení bez zajištění od velkých bank

Jiná situace je u velkých bank, které půjčky na bydlení poskytují i bez zajištění – k těm největším patří např. Česká spořitelna a její půjčka na bydlení od Buřinky, nebo Komerční banka a její nabídka hypotečních úvěrů. Zajištění je v takovém případě realizováno formou zástavního práva k nemovitosti a žadatel musí předložit řadu dokladů, např. o svých příjmech, výdajích, závazcích atd.

Půjčky na bydlení bez zajištění od stavební spořitelny

Půjčky na bydlení nabízejí také stavební spořitelny. Např. Wüstenrot stavební spořitelna má ve své nabídce překlenovací úvěr pod názvem Půjčka ProBydlení. Díky ní můžete i bez zajištění získat až 1 000 000 Kč s možností vybrat si dobu splácení dle Vašich možností. Další zajímavou nabídku má stavební spořitelna Raiffeisen, která má produkt s názvem REKOpůjčka – jedná se o účelový úvěr určený na rekonstrukci bydlení až do výše 700 000 Kč.

Úvěry ze stavebního spoření

Další možností, jak financovat bydlení, mohou být úvěry ze stavebního spoření. Ty u nás nabízí např. Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida nebo Raiffeisen stavební spořitelna.

Půjčka na bydlení od Buřinky

Jednou z nejžádanějších půjček na bydlení je úvěr od Buřinky. Díky němu můžete bez ručení získat až 800 000 Kč za velmi výhodných podmínek s nízkými měsíčními splátkami. Úvěr je v tomto případě účelový, takže je třeba doložit, faktury a účtenky, aby bylo jasné, že peníze byly použity výhradně na účely bydlení (např. rekonstrukce domu apod.).

Půjčka na bydlení od Modré pyramidy

Hodně oblíbená je také půjčka na bydlení od Modré pyramidy. Ta patří do stejné finanční skupiny jako Komerční banka a nabízí širokou nabídku finančních produktů, které vévodí zejména půjčky na financování bydlení. Jedním z nich je Rychloúvěr na financování bydlení, se kterým můžete bez zajištění dostat až 700 000 Kč. Zpracování i vedení úvěru je zdarma, úroky začínají už na 5,89 % ročně a splácení této půjčky si lze rozložit až na 15 let.

Kromě výše uvedených produktů je na českém trhu i spousta dalších, více či méně výhodných nabídek na financování bydlení bez zajištění. Pokud plánujete o takový úvěr zažádat, v klidu si projděte stránky jednotlivých bank a spořitelen a teprve pak si požádejte o ten, který bude pro Vás nejvíce výhodný.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky na bydlení bez zajištění hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

300 000
Minimální výše úvěru 300 000 Kč
Úrok od 5,19 %
Zřízení 0 Kč

Doporučujeme

Diskuze