Často kladené otázky Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky

Hypotéka Komerční banky

 • Získáte až 100 % potřebné částky
 • Splácení hypotéky můžete přerušit na tři měsíce
 • Ročně můžete splatit 25 % výše úvěru zdarma

Žádost o hypotéku

Často kladené otázky Hypotéka Komerční banky

Otázka Odpověď
Jaká je minimální a maximální výše hypotečního úvěru? Minimální výše Flexibilní hypotéky je stanovena na 200 000 Kč. Maximální částka pak závisí na několika faktorech – jednak na ceně zastavené nemovitosti, dále pak na objemu investice do nemovitosti a samozřejmě i na tom, jakou má žadatel schopnost úvěr splácet.
Jak dlouho je možné Flexibilní hypotéku splácet? Doba splácení hypotéky může být od 5 až do 30 let.
Jak probíhá splácení hypotéky? Hypotéka se splácí formou pravidelných měsíčních anuitních splátek a to vždy buď k 10. nebo 15. dni v měsíci.
Jak je to u této hypotéky s úroky? Flexibilní hypotéka má pevnou úrokovou sazbu po dobu platnosti úrokových podmínek – od pěti do třiceti let.
Jakými způsoby lze čerpat hypoteční úvěr? Peníze z Flexibilní hypotéky můžete čerpat buď jednorázově, nebo postupně po dobu dvou let ode dne, kdy jste podepsali smlouvu. Nejpozději ale musíte s čerpáním začít do devíti měsíců od podpisu. Hypoteční úvěr se čerpá vždy účelově, pouze v případě rekonstrukce je možné i zálohové čerpání bez účetních dokladů.
Kdy si budu moci změnit výši svých pravidelných splátek? Nejdříve musíte včas uhradit alespoň 12 po sobě jdoucích měsíčních splátek, poté získáte možnost si výši splátky změnit, přerušit splácení nebo provést mimořádnou splátku.
Na jak dlouho lze přerušit splácení hypotéky? Maximálně na tři měsíce, během této doby nemusíte platit ani jistinu, ani úroky. Přerušit splácení Flexibilní hypotéky lze i opakovaně.
Lze tuto hypotéku využít i za účelem koupě družstevního bytu? Ano, Flexibilní hypotéka od Komerční banky je vhodná i pro ty, kteří si chtějí koupit družstevní byt.
Mohu Flexibilní hypotéku získat, i když jsem cizinec? Ano, ale musíte mít trvalý pobyt na území ČR, pokud jste občanem některé ze zemí EU, tak potřebujete povolení k pobytu v ČR.
Mohu si úroky z hypotečního úvěru odečíst z daní? Ano, zaplacené úroky si můžete každý rok odečíst z vašeho daňového základu a to až do výše 300 000 Kč.

Časté překlepy

kb hypotéka

Hypotéka je určena:

 • Osobám starším 18 let, které musí mít po celou dobu smlouvy účet u Komerční banky
 • Občanům ČR, ale i cizincům s trvalým pobytem v ČR a občanům EU s povolením k pobytu
 • Žadatelům o hypotéku na nemovitost na území České republiky
 • Těm, kteří chtějí mít možnost si v případě potřeby změnit výši splátek

Hypotéka není určena:

 • Lidem, kterým ještě nebylo 18 let
 • Cizincům, kteří zde nemají trvalý pobyt nebo povolení k pobytu
 • Těm, kteří nechtějí mít běžný účet u Komerční banky
 • Zájemcům o hypotéku na nemovitost v zahraničí