Často kladené otázky Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny

Hypotéka České spořitelny

 • Doba splatnosti až do 30 let
 • Může vám stačit i 10 % ceny
 • Nízké úroky a možnost volby mezi pevnou a proměnnou úrokovou sazbou
 • Můžete si refinancovat i hypotéku, kterou máte od jiné banky

Žádost o hypotéku

Často kladené otázky Hypotéka České spořitelny

Otázka Odpověď
Jaká je minimální a maximální částka hypotečního úvěru? Minimální objem hypotéky není u České spořitelny nijak pevně daný, maximální výše úvěru může být až do 90 procent hodnoty nemovitosti.
Na jak dlouho je možné si rozložit splácení hypotéky? Doba splatnosti hypotečního úvěru je od jednoho roku až do třiceti let.
Jaké nabízí Česká spořitelna úrokové sazby u tohoto produktu? Úrokové sazby jsou u tohoto produktu docela nízké, jejich přesná výše závisí na tom, zda se klient rozhodne pro fixní nebo variabilní úrokovou sazbu. Aktuální úrokové sazby začínají na 5,09 % p. a.
Je možné si spolu s hypotékou sjednat i nějaké pojištění? Ano, spolu s hypotékou si můžete rovnou sjednat i jedno ze dvou druhů pojištění – první varianta obsahuje pojistné krytí pro případy pracovní neschopnosti, invalidity nebo smrti, druhá varianta navíc i krytí pro případ ztráty zaměstnání.
Mohu si převést svoji hypotéku od jiné banky? Ano, pokud máte hypoteční úvěr u jiné banky a nejste s ním spokojení, můžete si u České spořitelny nechat tento úvěr refinancovat. Navíc nemusíte dokládat příjmy ani nebudete potřebovat nový odhad vaší nemovitosti.
Mohu mít hypotéku České spořitelny, aniž bych u této banky měl běžný účet? Bohužel to možné není, jednou z podmínek smlouvy je to, že klient bude mít u České spořitelny běžný účet – ten je ale možné mít při splnění podmínek zdarma.
Jaký je poplatek za vyřízení žádosti o hypotéku? Nulový – velkou výhodou Hypotéky České spořitelny je to, že za zpracování a vyhodnocení žádosti se žádný poplatek neúčtuje.
Jaké jsou měsíční poplatky za vedení úvěrového hypotečního účtu? V tuto chvíli má Česká spořitelna vedení hypotečního účtu zcela zdarma.
Na jakých místech si mohu o hypotéku zažádat? O hypotéku si můžete požádat na některé z poboček České spořitelny, jejich kompletní seznam včetně adres a kontaktních údajů najdete na webových stránkách www.csas.cz. O hypotéku si ale můžete požádat i po telefonu nebo online.
Proč bych si měl vzít hypotéku zrovna od České spořitelny? Hlavními výhodami hypotéky od České spořitelny jsou především nízké úrokové sazby, možnost volby mezi fixní a proměnlivou úrokovou sazbou, nulový poplatek za zpracování žádosti a za vedení úvěrového účtu nebo to, že úvěr může být poskytnut až do 90 procent hodnoty nemovitosti.

Časté překlepy

hipoteka ceske sporitelny, hypoteka cs

Hypotéka je určena:

 • Lidem, kteří chtějí koupit nový dům nebo byt
 • Lidem, kteří potřebují finance na rekonstrukci svého bydlení
 • Lidem, co potřebují finance na družstevní byt, dřevostavbu nebo jiné druhy nemovitostí
 • Lidem, kteří chtějí hypoteční úvěr s nízkými úroky a výhodnými podmínkami

Hypotéka není určena:

 • Osobám, které ještě nedosáhly 18 let veku
 • Žadatelům, kteří nejsou ochotni mít účet u České spořitelny
 • Lidem, kteří nedoloží požadované dokumenty k nemovitosti
 • Zájemcům, kteří by nebyli schopni půjčku včas a řádně splácet