Často kladené otázky Česká spořitelna půjčka

Česká spořitelna půjčka

Recenze Česká spořitelna

 • Rychlé zpracování žádosti (i během víkendů)
 • Nepotřebujete ručitele ani zástavu, nemusíte prokazovat účel půjčky
 • Výši měsíční splátky si můžete sami nastavit a podle potřeby i změnit
 • Odpuštění až 15 splátek při řádném splácení

Žádost o půjčku

Často kladené otázky Česká spořitelna půjčka

Otázka Odpověď
Jak vysoký úvěr mohu od České spořitelny dostat? Půjčit si můžete od 2 000 Kč až do 2 500 000 Kč.
Jak dlouho budu půjčku splácet? Doba splatnosti půjčky závisí na tom, jak si ji zvolíte, maximální doba splácení je u půjčky České spořitelny 10 let.
Jaké dokumenty budu ke schválení mé žádosti potřebovat? Určitě budete potřebovat doklad totožnosti a pokud ještě nejste klientem České spořitelny, tak i potvrzení o výši vašich příjmů. Jestliže už u této banky účet máte a chodí vám na něj výplata, nebudete potvrzení o příjmech potřebovat.
Jaké jsou u této půjčky úroky a RPSN? Výše úrokové sazby závisí na konkrétní výši půjčky a době její splatnosti. Obecně ale platí, že u standardního úvěru začínají úroky při řádném splácení už na 6,9 % ročně a RPSN 7,36 %.
Mohu úvěr dostat, i když mám negativní záznam v registru dlužníků? Bohužel to není možné. Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, půjčku od České spořitelny dostat nemůžete. Samozřejmě až se vám dluhy podaří splatit a negativní záznam v registrech mít nebudete, pak už úvěr dostat můžete.
Můžu si k půjčce sjednat i pojištění pro případ, že bych ji nemohl splácet? Ano, spolu s žádostí o půjčku si rovnou můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet. Vybrat si lze ze tří souborů pojistného krytí.
Účtuje si Česká spořitelna nějaký poplatek za vedení úvěrového účtu? Neúčtuje – vedení úvěrového účtu je vždy zcela zdarma.
Mohu si v průběhu splácení změnit výši svých splátek? Bude mě to něco stát? Ano, splátky si měnit můžete a to jak nahoru, tak dolů. Podle toho, jak na tom zrovna budete, si tak můžete zvýšit i snížit svoje splátky a to až o 50 procent. Tuto změnu navíc máte zdarma.
Mohu zaplatit mimořádnou splátku půjčky? Je za ni nějaký poplatek? Můžete, ale tato služba je v současné době zpoplatněna. Jestliže do ukončení vaší úvěrové smlouvy zbývá méně než rok, je poplatek 0,5 % z mimořádné splátky, pokud zbývá rok nebo delší doba, tak je poplatek stanoven na 1 % z mimořádné splátky.
Proč bych si měl vzít půjčku zrovna od České spořitelny? Důvodů, proč si zvolit právě úvěr České spořitelny, je mnoho – např. nízké úrokové sazby, odměny za řádné splácení půjčky, možnost pojištění schopnosti splácet, bezplatné vedení úvěrového účtu atd. Půjčka České spořitelny patří mezi úvěrovými produkty českých bank k těm nejvýhodnějším.

Časté překlepy

česká spořitelna půjčky, půjčka od české spořitelny

Půjčka je určena:

 • Osobám starším 18 let s platným dokladem totožnosti
 • Osobám, které mají stálý příjem
 • Lidem, kteří chtějí bankovní půjčku, u které si mohou měnit výši splátek
 • Lidem, kteří hledají výhodnou bezúčelovou půjčku, kterou mohou splácet delší dobu

Půjčka není určena:

 • Těm, kterým ještě nebylo 18 let
 • Těm, kteří nemají žádné trvalé příjmy
 • Těm, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků
 • Těm, kteří potřebují půjčit jen pár tisíc na krátkou dobu