Často kladené otázky Česká spořitelna půjčka

Česká spořitelna půjčka

Recenze Česká spořitelna

 • Rychlé zpracování žádosti (i během víkendů)
 • Nepotřebujete ručitele ani zástavu, nemusíte prokazovat účel půjčky
 • Výši měsíční splátky si můžete sami nastavit a podle potřeby i změnit
 • Odpuštění až 15 splátek při řádném splácení

Žádost o půjčku

Často kladené otázky Česká spořitelna půjčka

Otázka Odpověď
Jak vysoký úvěr mohu od České spořitelny dostat? Půjčit si můžete od 2 000 Kč až do 2 500 000 Kč.
Jak dlouho budu půjčku splácet? Doba splatnosti půjčky závisí na tom, jak si ji zvolíte, maximální doba splácení je u půjčky České spořitelny 10 let.
Jaké dokumenty budu ke schválení mé žádosti potřebovat? Určitě budete potřebovat doklad totožnosti a pokud ještě nejste klientem České spořitelny, tak i potvrzení o výši vašich příjmů. Jestliže už u této banky účet máte a chodí vám na něj výplata, nebudete potvrzení o příjmech potřebovat.
Jaké jsou u této půjčky úroky a RPSN? Výše úrokové sazby závisí na konkrétní výši půjčky a době její splatnosti. Obecně ale platí, že u standardního úvěru začínají úroky při řádném splácení od 4,99 % ročně a RPSN 5,2 %.
Mohu úvěr dostat, i když mám negativní záznam v registru dlužníků? Bohužel to není možné. Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, půjčku od České spořitelny dostat nemůžete. Samozřejmě až se vám dluhy podaří splatit a negativní záznam v registrech mít nebudete, pak už úvěr dostat můžete.
Můžu si k půjčce sjednat i pojištění pro případ, že bych ji nemohl splácet? Ano, spolu s žádostí o půjčku si rovnou můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet. Vybrat si lze ze tří souborů pojistného krytí.
Účtuje si Česká spořitelna nějaký poplatek za vedení úvěrového účtu? Neúčtuje – vedení úvěrového účtu je vždy zcela zdarma.
Mohu si v průběhu splácení změnit výši svých splátek? Bude mě to něco stát? Ano, splátky si měnit můžete a to jak nahoru, tak dolů. Podle toho, jak na tom zrovna budete, si tak můžete zvýšit i snížit svoje splátky a to až o 50 procent. Tuto změnu navíc máte zdarma.
Mohu zaplatit mimořádnou splátku půjčky? Je za ni nějaký poplatek? Můžete, ale tato služba je v současné době zpoplatněna. Jestliže do ukončení vaší úvěrové smlouvy zbývá méně než rok, je poplatek 0,5 % z mimořádné splátky, pokud zbývá rok nebo delší doba, tak je poplatek stanoven na 1 % z mimořádné splátky. Jestli jsme se spolu ve smlouvě domluvili, že budete mít mimořádnou splátku zdarma, žádné náklady samozřejmě platit nebudete.
Proč bych si měl vzít půjčku zrovna od České spořitelny? Důvodů, proč si zvolit právě úvěr České spořitelny, je mnoho – např. nízké úrokové sazby, odměny za řádné splácení půjčky, možnost pojištění schopnosti splácet, bezplatné vedení úvěrového účtu atd. Půjčka České spořitelny patří mezi úvěrovými produkty českých bank k těm nejvýhodnějším.

Časté překlepy

česká spořitelna půjčky, půjčka od české spořitelny

Půjčka je určena:

 • Osobám starším 18 let s platným dokladem totožnosti
 • Osobám, které mají stálý příjem
 • Lidem, kteří chtějí bankovní půjčku, u které si mohou měnit výši splátek
 • Lidem, kteří hledají výhodnou bezúčelovou půjčku, kterou mohou splácet delší dobu

Půjčka není určena:

 • Těm, kterým ještě nebylo 18 let
 • Těm, kteří nemají žádné trvalé příjmy
 • Těm, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků
 • Těm, kteří potřebují půjčit jen pár tisíc na krátkou dobu