Pokud jste přišli o zaměstnání či ukončili podnikání a máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, můžete využít kalkulačku, která vám pomůže spočítat, jaká přesně bude vaše podpora.

Podpora v nezaměstnanosti kalkulačka

O nárok na podporu v nezaměstnanosti máte nárok, když jste přišli o zaměstnání a v posledních dvou letech jste alespoň po dobu 1 roku platili důchodové pojištění. Do tohoto se započítává i doba invalidního důchodu či rodičovské dovolené.

O podporu v nezaměstnanosti si můžete požádat v místě bydliště na úřadu práce. K podání žádosti potřebujete občanský průkaz, veškeré dokumenty od zaměstnavatele včetně zápočtového listu, také informace o vašich příjmech a pokud máte nárok na odstupné, tak i o něm. Po posouzení vaši žádosti vám je vyplacena podpora na účet případně složenkou. Po dobu pobírání podpory v nezaměstnanosti nesmíte mít žádný další příjem či aktivní živnostenský list, pokud začnete třeba brigádničit, je vám částka podpory o tento příjem snížena či úplně pozastavena.

Po uplynutí zákonem stanovené lhůty pobírání podpory v nezaměstnanosti máte nárok na sociální dávky doplatek do výše životního minima. Posuzuje se individuálně podle počtu členů domácnosti a vyživovaných osob. S doplatkem do životního minima souvisí také další sociální dávky jako příspěvek na bydlení apod. Výhodou je absolvovat rekvalifikační kurz, po dobu jeho absolvování vám podporu v nezaměstnanosti ÚP zvýší na 60% vašeho čistého výdělku v předchozím zaměstnání. Podpora v nezaměstnanosti, kalkulačka vám má za úkol pomoci se zorientovat v sociálních dávkách a jejich výši. Kalkulačku najdete nejen na stránkách MPSV, ale na nejrůznějších finančních webech, srovnávacích portálech, apod.

Podpora v nezaměstnanosti kalkulačka online

Hodnocení kategorie 4.5
Podpora v nezaměstnanosti kalkulačka hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 8 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

30000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní
80000
Výše půjčky 2 500 Kč - 80 000 Kč
Úrok od 12,25 %
Splatnost flexibilní

Doporučujeme

Diskuze