Často kladené otázky Provident Start (dříve XS půjčka)

Provident Start (dříve XS půjčka)

Recenze Provident Start (dříve XS půjčka)

 • Půjčky od 3 000 Kč až 16 000 Kč
 • Splatnost 4 měsíce
 • Peníze můžete dostat na účet i v hotovosti

Žádost o půjčku

Často kladené otázky Provident Start (dříve XS půjčka)

Otázka Odpověď
Jak vysokou částku mohu u Provident Start dostat? Maximální výše úvěru je 16 000 Kč, naopak minimální výše půjčky je nastavena na 3 000 Kč. Jedná se pouze o rychlé a krátkodobé úvěry, proto jsou částky takto nízké.
Jak dlouho se tato půjčka splácí? Mohu si nějak nastavit dobu splácení? Doba splatnosti půjčky je pevně daná a úvěr se splácí po dobu 4 měsíců (splácíte jednou měsíčně). Jiná doba splácení zde možná není.
Jakou formou probíhá splácení úvěru? Každý klient má na výběr ze dvou možností režimu splátek – bezhotovostního a hotovostního. U bezhotovostního se daná splátka uhrazuje formou bankovního převodu, kdy k domluvenému termínu převedete splátku ze svého účtu na účet Providentu. V případě, že si zvolíte hotovostní variantu, bude od vás splátku pravidelně vybírat obchodní zástupce.
V čem je výhoda výplaty půjčky na ruku oproti výplatě na účet? Hlavní výhoda je v tom, že půjčku tak mohou dostat i lidé bez bankovního účtu. Jinak je mnohem výhodnější bezhotovostní varianta, která vyjde mnohem levněji.
Jakým způsobem si o úvěr mohu požádat? O půjčku si můžete zažádat velmi snadno přes webové stránky www.provident.cz, kde pouze vyplníte krátký formulář a pak se vám ozve jejich pracovník. Druhou možností je pak telefonická žádost na čísle 800 153 153.
Jedná se o stejnou půjčku, jako je půjčka Provident Financial? Provozovatelem XS půjčky je sice společnost Provident Financial, úplně stejná nabídka to ale není. XS půjčka je pouze na dobu tří měsíců, zatímco u Provident půjčky je možné si půjčit i na delší dobu. Kromě toho jsou mezi oběma úvěry i další drobné rozdíly.
Mohu si půjčit i více než 15 000 Kč? Bohužel, maximální výše XS půjčky je 15 000 Kč. Můžete si ale podat žádost přímo u Providentu, který už nabízí úvěry vyšší – až do 80 000 Kč. Výhodou XS půjčky je ale mimo jiné to, že díky rychlému splacení vás nevyjde tak draze, jako úvěry s delší dobou splatnosti.
Jaké jsou u půjčky Provident Start úrokové sazby a poplatky? U týdenního splácení je roční úroková míra vždy 0 %. Půjčku ovšem můžete čerpat pouze jedenkrát.

Časté překlepy

providentstart

Půjčka je určena:

 • Lidem starším 18 let, kteří mají zájem o menší půjčku
 • Těm, co potřebují rychlý úvěr do maximální výše 16 000 Kč
 • Osobám, které mají stálý příjem a trvalé bydliště v České republice
 • Těm, co chtějí půjčku s krátkou dobou splatnosti (do tří měsíců)

Půjčka není určena:

 • Osobám mladším 18 let nebo těm, co nemají trvalé bydliště v ČR
 • Lidem bez trvalého příjmu, kteří by tak nebyli schopni půjčku včas splatit
 • Těm, co potřebují půjčit více než 16 000 Kč
 • Těm, co mají zájem o úvěr s delší dobou splatnosti, než jsou čtyři měsíce