Často kladené otázky Vata online půjčka

Vata online půjčka

Recenze Vata online

 • Půjčky jsou vyřizovány do 15 minut
 • Sami si nastavíte výši půjčky
 • Půjčku lze sjednat pohodlně online
 • Žádné skryté poplatky
 • Půjčku si můžete jednoduše prodloužit

Často kladené otázky Vata online půjčka

Otázka Odpověď
Jaké podmínky musím splňovat, abych mohl půjčku dostat? Podmínky pro žadatele o půjčku nejsou nijak náročné, je ale třeba splňovat pár základních požadavků. Abyste mohli rychlou půjčku VATAonline dostat, musíte mít české občanství a věk od 18 do 70 let. Další nutnou podmínkou je trvalý a stabilní příjem -. může to být klasické zaměstnání, podnikání, ale i důchod nebo třeba podpora při mateřské dovolené. Příjem je ale nutno doložit a měsíčně musí jít minimálně o 7 000 Kč čistého. Nesmíte mít záznam v registru dlužníků a trvalou adresu na obecním úřadě. U online žádosti je třeba mít také vlastní bankovní účet.
Jak velkou sumu mohu dostat? Maximální výše půjčky, kterou můžete dostat, je 4 999 Kč. Tuto sumu můžete dostat už napoprvé, rozhodující je výše vašich příjmů. Co se týká minimální částky, kterou si lze půjčit, tak ta činí 100 Kč. V rámci věrnostního programu je pak možné získat i vyšší částky.
Do kdy nejpozději musím půjčku splatit? Dobu splatnosti úvěru si můžete nastavit sami a to v rozmezí jednoho až 35 dnů. Na delší dobu než 35 dní si půjčit nelze, nicméně pokud nebudete mít dost peněz na splacení, máte možnost si půjčku za menší poplatek prodloužit.
Jak dlouho bude vyřízení mé žádosti trvat? Vyřizování žádostí o půjčky je velmi rychlé – v případě, že si žádost podáte během provozní doby půjčka VATAonline, tak po jednoduché registraci a podání žádosti bývá půjčka vyřízena už do 15 minut. Mimo provozní dobu je pak žádost vyřízena hned následující pracovní den. Provozní doba půjčky VATAonline je po pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.
Za jak dlouho budu mít peníze připsané na svůj bankovní účet? Peníze jsou převáděny obratem po schválení žádosti, takže to může být i během necelé hodiny. Záleží ale na tom, kdy přesně si žádost podáte a také na tom, u které banky máte svůj běžný účet.
Jaká je výše úroků a RPSN? Při žádosti o úvěr si sami nastavíte její výši i dobu splacení na posuvníku a zároveň při tom ihned uvidíte přesnou výši poplatku, RPSN i úroku. Poplatek za půjčku je tím vyšší, čím delší je doba splatnosti půjčky, úrok je vždy ve výši jednoho procenta denně.
Co mám dělat, když nemohu půjčku včas splatit? Doporučujeme brát si půjčku jen tehdy, když jste si jistí, že ji zvládnete bez problémů včas splatit, nicméně pokud k takovéto situaci dojde, můžete si půjčku prodloužit. Důležité je, aby tato žádost byla podána nejpozději dva dny po datu splatnosti půjčky a úvěr lze jednorázově prodloužit až o 30 dní. Prodloužit půjčku lze i víckrát, dohromady ale maximálně o 90 dní.
Mohu si vzít novou půjčku ještě před splacením stávající? Ne, to bohužel není možné. Teprve poté, co splatíte svoji stávající půjčku, můžete si podat žádost o novou – více půjček naráz mít nelze.
Je možné nechat si peníze poslat poštovní složenkou? Ne, jedinou možností je bankovní převod. Proto je jednou z podmínek vlastnictví bankovního účtu. Pokud jej nemáte, nemůžete online půjčku získat. Jedinou alternativou je pak půjčka v hotovosti na pobočce, ta je ale v současné době poskytována pouze v Ostravě.
Mohu si půjčit, i když už jsem důchodce? Ano, důchodcům je půjčka VATAonline poskytována také, musí ale splňovat dvě základní podmínky – nesmí jim být více než 70 let a jejich důchod musí být alespoň 7 000 Kč měsíčně.
Podávají se žádosti pouze online nebo si lze půjčku vyřídit i osobně na pobočce? Půjčka VATA online je poskytována převážně přes internet, ale pro ty, co nemají vlastní bankovní účet nebo nemají přístup na internet, je možnost vzít si úvěr v hotovosti na kamenné pobočce. Ta je ale v Česku pouze jedna a sice v Ostravě v obchodním centru Kotva. Na této pobočce tak můžete půjčku dostat ihned a na ruku (samozřejmě pokud budete splňovat potřebné požadavky). Při žádosti o půjčku v hotovosti musíte mít platný občanský průkaz, doporučuje se mít i výpis z účtu nebo potvrzení o příjmu pro rychlejší zpracování vaší žádosti.

Časté překlepy

vata.cz online

Půjčka je určena:

 • Lidem, kteří hledají rychlou a dostupnou půjčku
 • Lidem, kteří potřebují půjčit jen malou částku
 • Lidem, kteří potřebují půjčku jen na krátkou dobu
 • Lidem se stabilním příjmem, kteří nemají zápis v registru dlužníků

Půjčka není určena:

 • Žadatelům, kterým ještě nebylo 18 nebo jsou starší 70 let
 • Žadatelům, kteří potřebují půjčit vysoké částky
 • Žadatelům, kteří nemají žádné příjmy nebo mají záznam v registru dlužníků
 • Žadatelům, kteří nemají vlastní bankovní účet

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč