Často kladené otázky Renta z nemovitosti

Renta z nemovitosti

Recenze Renta z nemovitosti

 • Druh hypotečního úvěru (zpětná hypotéka), jenž je vhodný zejména pro seniory
 • Jedná se o neúčelový úvěr, zajištěný zástavou nemovitosti klienta
 • Výše se v průměru pohybuje od 15 až do 50 % z hodnoty nemovitosti

Žádost o půjčku

Často kladené otázky Renta z nemovitosti

Otázka Odpověď
Jak vysokou částku lze díky Rentě z nemovitosti získat? Z čeho se počítá? Výše částky závisí na hodnotě vaší nemovitosti a vašem věku. Průměrná částka se pohybuje od 15 % z hodnoty nemovitosti (u seniorů ve věku 60 let) přes 35 % (u seniorů ve věku 75 let) až po 50 % hodnoty nemovitosti (při věku klienta 85 let). Čísla jsou spíše orientační, přesnou částku vám v případě zájmu sdělí pracovník společnosti Finemo.
Je tento úvěr účelový, nebo mohu peníze použít na cokoli? Renta z nemovitosti je naprosto neúčelová, vyplacené peníze můžete použít úplně na cokoliv budete chtít.
Můžu po výplatě peněz ve svém domě nadále bydlet? Samozřejmě ano, na tom se nic nemění. Nic nemusíte splácet a nemovitost zůstává pořád vaše.
Vztahuje se renta z nemovitosti pouze na celé domy nebo i na byty? Nabídka platí i pro byty, nemusí to být přímo dům. Výši renty ovlivňuje zejména cena bytu a pak věk klienta.
V jakém okamžiku dojde ke splatnosti renty? Ke splatnosti renty dochází v jednom z těchto čtyř případů – když bude nemovitost majitelem prodána, když nebude majitel platit účty, jenž s nemovitostí souvisejí (nebo jinak porušovat smlouvu), když bude nemovitost více než půl roku neobydlená nebo když dojde k úmrtí posledního z majitelů nemovitosti.
Dá se Renta z nemovitosti ukončit i dříve, nebo smlouvu vypovědět nelze? Pokud se rozhodnete smlouvu o rentě ukončit dříve, není to vůbec problém – stačí pouze splatit úvěr spolu s úroky a smlouva bude ukončena.
Jak se řeší situace, kdy dojde k úmrtí klienta? V takovém případě bude nemovitost převedena na jeho dědice a ti pak rentu mohou buď splatit a nebo nemovitost prodat, splatit úvěr a zbytek peněz jim zůstane.
Je tato nabídka bezpečná? Nikdy jsem o podobném úvěru neslyšel. Produkt zatím u nás není tolik známý, oproti tomu v zahraničí je reverzní hypotéka velmi rozšířená. Společnost Finemo CZ je prvním poskytovatelem zpětné hypotéky pro seniory na českém trhu a v dubnu 2018 získala i licenci od České národní banky. Produkt je 100% bezpečný, důkladně prověřený a žádné riziko, že by došlo k podvodnému jednání, zde tedy nehrozí.
Jak dlouho už se u nás Renta z nemovitosti nabízí? Od roku 2015 a hned od začátku byl o ni velký zájem. Od roku 2018 už má její poskytovatel navíc i licenci od ČNB, což svědčí o jeho serióznosti.
Proč bych si měl sjednat zrovna tento úvěrový produkt? Renta z nemovitosti pro vás může být výhodná zejména tehdy, pokud jste v seniorském věku, patří vám nemovitost, chcete v ní nadále bydlet, ale zároveň potřebujete více peněz. Díky tomuto produktu získáte významné přilepšení k důchodu a v domě či bytě můžete nadále nerušeně bydlet.

Půjčka je určena:

 • Seniorům ve věku od 60 let nahoru
 • Starším lidem s vlastní nemovitostí
 • Důchodcům, kteří si chtějí finančně přilepšit
 • Lidem vyššího věku, jenž si chtějí splnit svoje sny a užit si stáří

Půjčka není určena:

 • Mladým lidem nebo těm, kteří nemají svou nemovitost
 • Těm, jenž nejsou ochotni svůj dům, byt či jinou stavbu dát do zástavy
 • Lidem, kteří preferují výhradně klasické hypoteční úvěry (ať už bankovní nebo nebankovní)
 • Těm, kteří chtějí svou nemovitost co nejdříve prodat