Často kladené otázky QKonto

QKonto

Recenze QKonto

 • Nebankovní úvěry, které jsou postaveny na bázi klasického kontokorentu
 • Výše půjčky je od 10 000 Kč do 100 000 Kč
 • Možnost výběru ze tří variant: základní, QKonto mini a QKonto podnikatel
 • Absolutní volnost v čerpání i ve splácení půjčky

Často kladené otázky QKonto

Otázka Odpověď
Co znamená, že se jedná o kontokorentní úvěr? Kontokorenty jsou běžné u bank a jedná se o možnost jít na účtě do mínusu. V případě půjčky QKonto jde o speciální druh nebankovního úvěru, kde máte možnost čerpat až 100 000 Kč na dobu neurčitou. Zároveň si sami můžete sami určit, jak vysokou částku budete čerpat a sami si podle možností určíte, jak vysokou částku budete měsíčně splácet.
Kde si mohou podat žádost o tuto půjčku? Máte dvě možnosti – tou první je vyplnění formuláře na webových stránkách půjček QKonto, druhou variantou je pak kontaktování některého z obchodních zástupců této společnosti. Telefonické a e-mailové kontakty naleznete také na internetové stránce QKonta.
Jaká je nejvyšší částka, kterou si mohu přes QKonto půjčit? Maximum, které lze v rámci úvěrového rámce čerpat, je 100 000 Kč. Je ale čistě na vás, zda vyčerpáte celou částku, nebo jen její část, stejně tak si můžete sami zvolit, zda si peníze vyberete naráz nebo postupně.
Na jak dlouho si mohu peníze vypůjčit? Základní půjčka Qkonto je na dobu neurčitou a doba splácení tak závisí pouze na tom, kolik si půjčíte a jak vysoké částky budete měsíčně splácet. U varianty QKonto mini je pak doba splatnosti pevně daná a sice 28 měsíců.
Je lepší vzít si QKonto nebo QKonto mini? Pro někoho je výhodnější základní QKonto půjčka, jiným zase vyhovuje spíše QKonto mini. U základní varianty je nižší měsíční úroková sazba a vyšší RPSN, u QKonto mini je naopak měsíční úroková sazba vyšší a roční procentní sazba nákladů nižší.
Je tato nabídka určená i důchodcům? Ano, půjčit si mohou i osoby pobírající důchod, musí ho ale mít dostatečně vysoký – základní podmínkou je totiž minimální měsíční příjem 12 000 Kč.
Jsou půjčky QKonto účelové, nebo je mohu použít na cokoliv? Účelová je pouze půjčka QKonto podnikatel, ostatní varianty jsou neúčelové a můžete je tak použít na co budete chtít.
Jaké doklady budu k vyřízení půjčky potřebovat? Dva doklady totožnosti, nájemní smlouvu nebo doklad o zaplacení nájmu (pouze v případě, že bydlíte jinde než máte trvalou adresu) a doklad o vašich příjmech.
Jaké jsou největší výhody půjček QKonto? Hlavní výhodou je to, že si můžete sami zvolit jak vysokou částku budete čerpat a stejně tak i splácení můžete podle provádět podle vašich potřeb. Nemusíte platit nic předem a kladem je i absence rozhodčí doložky, kterou spousta jiných nebankovních společností ve smlouvě má.
Jsou u těchto půjček i nějaké nevýhody? Nevýhodou může pro někoho být výše úvěrového rámce, která je max. 100 000 Kč, pro mnoho lidí bude problém i minimální příjem 12 000 Kč. Oproti běžným bankovním půjčkám jsou navíc u QKonta trochu vyšší úroky.

Časté překlepy

q konto, kve konto

Půjčka je určena:

 • Těm, kteří nechtějí klasickou půjčku, ale preferují úvěr na způsob kontokorentu
 • Těm, kteří chtějí takový úvěr, který budou moci čerpat i splácet podle potřeby
 • Lidem od 18 let s českým občanstvím, kteří jsou zaměstnanci, podnikatelé nebo důchodci
 • Lidem, kteří mají měsíční příjem alespoň 12 000 Kč

Půjčka není určena:

 • Zájemcům o půjčku vyšší než je 100 000 Kč
 • Lidem, kteří preferují klasickou bankovní půjčku s nízkými úroky
 • Osobám mladším 18 let nebo lidem, co nemohou doložit, kde aktuálně bydlí
 • Lidem s příliš nízkými příjmy (méně než 12 000 Kč měsíčně)

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč