Často kladené otázky Gaudeaumus půjčka

Gaudeaumus půjčka

Recenze Gaudeaumus půjčka

 • Výhodná bankovní půjčka určená výhradně pro studenty
 • Výše úvěru je od 20 000 až do 600 000 Kč, doba splácení až 10 let
 • U studentů vysokých a vyšších odborných škol je možnost odkladu splátek až po studiu

Často kladené otázky Gaudeaumus půjčka

Otázka Odpověď
Mohou půjčku Gaudeamus získat i mladí lidé, kteří žádnou školu nestudují? Ne, půjčky Gaudeamus jsou určeny pouze pro studenty středních, vysokých nebo vyšších odborných škol. Ostatní mladí lidé mohou využít jinou půjčku z nabídky Komerční banky.
Jak vysokou částku je možné si půjčit? Úvěr Gaudeamus je poskytován od 20 000 až do 600 000 Kč, je ale třeba mít doložitelný příjem nebo ručitele. V opačném případě je řešením půjčka Gaudeamus Micro, která je pouze do 30 000 Kč, nemusí se ale dokládat příjem, ani mít ručení.
Na jak dlouhou dobu se dá rozložit splácení úvěru? Maximální doba splatnosti půjčky je 10 let, v případě úvěru Micro je maximum 6 let.
Slyšel jsem něco o možnosti odkladu splátek této půjčky – jaké jsou přesné podmínky? U půjčky Gaudeamus mohou studenti vyšších a vyšších odborných škol využít možnost odložit si splátky až po skončení jejich studia. Během studia tak platí pouze úroky z vyčerpaného úvěru a samotnou jistinu zaplatí až poté. Maximální výše půjčky je ale v tomto případě omezena na 150 000 Kč.
Kde si mohu o úvěr Gaudeamus podat žádost? Jednoduše přes internet na webových stránkách Komerční banky, případně můžete navštívit libovolnou pobočku tohoto bankovního ústavu.
Dá se tato půjčka získat i bez doložení příjmů a bez ručitele? Základní půjčka Gaudeamus sice ne, ale pokud vám stačí menší úvěr, můžete si vzít půjčku Gaudeamus Micro, která je pouze od 10 000 do 30 000 Kč. Vzít si ji ale mohou jen studenti vysokých a vyšších odborných škol.
Na co všechno mohu peníze z úvěru použít? U středoškolských studentů lze peníze použít pouze na úhradu školného, u studentů ostatních škol se dá půjčka použít i na cokoliv jiného, s výjimkou podnikatelských účelů.
Musím si kvůli půjčce založit nový účet u Komerční banky? Ano, pokud ještě u Komerční banky žádný účet nemáte, budete si jej muset založit – úvěr se musí splácet vždy z účtu vedeného u této banky. Jako student si ale můžete založit např. výhodný studentský účet G2.
Nabízí Komerční banka kromě studentské půjčky i nějaký speciální studentský účet? Ano, jedná se o Konto G2, které je určené studentům i absolventům vysokých škol až do jejich 30 let věku. Pro studenty do 25 let je navíc vedení účtu zcela zdarma.
Proč bych si měl jako student vzít zrovna půjčku Gaudeamus? Výhod studentské půjčky Gaudeamus je spousta – nízké úrokové sazby, absence zbytečných poplatků, vysoký úvěrový limit, dlouhá doba splatnosti nebo možnost výběru mezi jednorázovým a postupných čerpáním. Velkou předností půjčky je pak zejména možnost odložit si splátky jistiny až po ukončení studia a během něj splácet pouze úroky.

Časté překlepy

gaudeámus

Půjčka je určena:

 • Studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol
 • Mladým lidem, kteří potřebují peníze na školné nebo cokoli, co souvisí se studiem
 • Studentům, kteří mají příjem, někoho, kdo za ně může ručit nebo provedou vklad
 • Těm, co mají účet u Komerční banky, nebo jsou ochotni si ho založit

Půjčka není určena:

 • Lidem, kteří už nestudují žádnou školu (bez ohledu na věk)
 • Těm, kteří potřebují peníze na podnikatelské účely
 • Žadatelům, jenž nejsou ochotni mít běžný účet u Komerční banky
 • Středoškolákům, kteří chtějí půjčit na jiné účely, než je úhrada školného

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč