Často kladené otázky Bondster

Bondster

Recenze Bondster

 • Nová investiční platforma, první svého druhu v České republice
 • Funguje na podobném principu jako P2P půjčky a umožňuje snadné investování
 • Investuje se do půjček, které už lidem poskytly vybrané úvěrové společnosti

Často kladené otázky Bondster

Otázka Odpověď
Jak vlastně platforma Bondster funguje? Jedná se o internetové investiční tržiště, které umožňuje zájemcům investovat svoje peníze do půjček, které už poskytly vybrané úvěrové společnosti. Jedná se tak o podobný koncept, jako jsou P2P půjčky, oproti nim ale nepůjčujete přímo lidem, ale investujete do úvěrů, které už byly poskytnuty.
Od jakých úvěrových společností jsou půjčky, do nichž se přes Bondster investuje? V tuto chvíli se jedná o společnosti Acema Credit (přední český poskytovatel nebankovních hypotečních úvěrů) a BEZ BANKY s.r.o. (společnost, nabízející podnikatelské půjčky).
Jaká je minimální a maximální částka, kterou lze investovat? Výhodou je, že abyste mohli investovat, nemusíte mít žádný velký kapitál. Minimální částka je pouhých 100 Kč, naopak maximum není nijak omezeno. Vyzkoušet investování si tak mohou i lidé, kteří nemají žádné velké úspory.
Co musím splňovat, abych mohl přes Bondster začít investovat? Především vám musí být 18 let a musíte mít trvalé bydliště v Česku nebo jiné zemi Evropské unie. Dále je třeba mít mobilní telefonní číslo, mailovou adresu a vlastní bankovní účet.
Jaké doklady nebo dokumenty budu potřebovat? Může se stát, že budete potřebovat budete kopii vašeho občanského průkazu nebo cestovního pasu (z obou stran), dále pak kopii druhého dokladu totožnosti a doklad, jenž potvrzuje, že bankovní účet je opravdu váš. To je vyžadováno např. tehdy, když si budete chtít nechat převést peníze z investorského na svůj soukromý účet.
Dá se investice po nějaké době zrušit? Ano, pokud je u investice uvedena garance likvidity, lze z ní vystoupit kdykoliv po uhrazení předem daného poplatku. V případě, že je u investice uvedena možnost pravidelného vystoupení, můžete z ní vystoupit až po určité, předem daní době. Ve vybraných případech pak může být povolen i zpětný odkup.
Je možné si investování nejdříve vyzkoušet bez poplatků? Ano, Bondster umožňuje novým investorům vyzkoušet si jeho služby na 3 měsíce zdarma.
V čem je výhoda investování přes Bondster oproti běžnému spořicímu účtu? Hlavní předností jsou především mnohem vyšší výnosy – ve srovnání s klasickým spořicím účtem se vám peníze zhodnotí výrazně více – v průměru až o 10 % ročně. Půjčky jsou navíc vždy zajištěny nemovitostmi nebo jinými aktivy, konkrétní investici si můžete sami vybrat a investici lze i opustit. Bondster je naprosto seriózní a spolehlivou platformou, je regulovaný Českou národní bankou a jde o prověřenou společnost.

Půjčka je určena:

 • Zájemcům starším 18 let, kteří jsou z Česka nebo z jiné země v EU
 • Právnickým osobám se sídlem na území Evropské unie
 • Lidem, kteří mají svůj vlastní bankovní účet, mobilní telefon a mailovou adresu
 • Těm, kteří nemají s investováním moc zkušeností a chtějí zatím investovat jen malou částku

Půjčka není určena:

 • Žádné fyzické osobě, která ještě nedosáhla věku 18 let
 • Právnickým osobám, které sídlí mimo území Evropské unie
 • Těm, jenž nemají vlastní účet u žádné banky
 • Lidem, jenž nechtějí investovat do půjček nebo jiných úvěrových produktů

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč