Často kladené otázky Bankerat

Bankerat

Recenze Bankerat

 • Největší český webový portál s nabídkou P2P půjček
 • Výběr z několika druhů různých půjček
 • Žádné skryté poplatky a možnost individuálního nastavení úvěru

Často kladené otázky Bankerat

Otázka Odpověď
V čem spočívá výhody P2P půjček oproti klasickým úvěrům? Koncept P2P půjček spočívá v tom, že si lidé půjčují mezi sebou – mohou si tak sami svobodně určit úrokové sazby a další podmínky půjčky, díky čemuž tak získají mnohem lepší podmínky než u nebankovních a bankovních institucí.
Jakým způsobem si mohu o půjčku zažádat? Požádat o půjčku si můžete snadno online prostřednictvím webových stránek společnosti Bankerat. Na nich si zadáte parametry požadované půjčky a počkáte na nabídky od investorů. Pak následuje podpis smlouvy a Bankerat následně rozhodne, zda žádost schválí nebo ne. Pokud ano, nic nebrání tomu, aby mohly být peníze převedeny na váš účet.
Kolik peněz si mohu prostřednictvím Bankerat půjčit? Maximální výše úvěru závisí na tom, o který typ půjčky si požádáte. Nejvíce peněz lze získat při půjčce se zástavou nemovitosti (až 600 000 Kč), následuje pak půjčka s doložením příjmů pro osoby bez záznamů v registru dlužníků. Naopak ti, co mají záznam v registru a nemohou doložit své příjmy, si mohou půjčit nejméně (pouze 10 000 Kč).
Na jak dlouhou dobu mohu půjčku dostat? I doba splácení závisí na typu půjčky – nejkratší doba splatnosti je u půjček Bankerat 6 měsíců, naopak maximum je stanoveno na 6 let.
Jaké jsou u této půjčky poplatky a úrokové sazby? Poplatek se platí z půjčené částky a činí rovných 5 % + paušální poplatek 225 Kč. Co se týká úrokové sazby, ta se různí podle typu půjčky – od 11 % p.a. až po 55 % p.a., což je maximální sazba.
Budu muset uhradit poplatek i tehdy, když žádnou půjčku nedostanu? Ne, v žádném případě. Poplatek je účtován pouze tehdy, pokud je půjčka schválena a platíte ho až poté, co vám půjčené peníze přijdou na váš bankovní účet.
Je půjčka určená i pro ty, co nemohou doložit své příjmy? Ano, úvěr můžete dostat i bez doložení příjmů, úroky jsou ale v takovém případě vyšší než u lidí, co své příjmy doložit mohou.
Mohou půjčku dostat i lidé se záznamem v registru dlužníků? Ano, i ti, co mají zápis v registru, mají u společnosti Bankerat šanci půjčku získat. Stejně jako u předchozí otázky i zde ale platí, že úroky jsou v takovém případě trochu vyšší.
Kdo provádí administraci půjčky – věřitel, který mi půjčí peníze, nebo přímo Bankerat? Administraci půjčky, tedy účtování jednotlivých plateb, případně upomínky a další komunikaci provádí výhradně společnost Bankerat a to už do kompletního splacení celého dluhu.
Proč bych si měl o půjčku požádat zrovna u společnosti Bankerat? Důvodů, proč si podat žádost o půjčku právě u Bankerat, je více – k těm největším patří nižší úrokové sazby než u běžných půjček, celkově férovější podmínky, možnost získat úvěr i se záznamem v registru a bez doložení příjmů. Půjčky Bankerat fungují na zcela jiném principu než klasické bankovní a nebankovní úvěry a pro drtivou většinu lidí jsou mnohem lepší variantou.

Časté překlepy

bank erat

Půjčka je určena:

 • Pro ty, co chtějí výhodnou půjčku, ale nelíbí se jim podmínky bank nebo nebankovních společností
 • Pro ty, kteří nemohou doložit své příjmy nebo mají záznam v registru dlužníků
 • Pro ty, co nechtějí platit přehnaně vysoké úroky a poplatky za poskytnutí úvěru
 • Pro všechny osoby starší 18 let, kteří mají zájem o úvěr za férových podmínek

Půjčka není určena:

 • Lidem, kterým ještě nebylo 18 let
 • Těm, kteří chtějí výhradně půjčku zdarma bez jakéhokoliv poplatku či úroku
 • Osobám, které nemají žádný příjem a neměli by tak z čeho úvěr splácet
 • Těm, co chtějí půjčit pouze od banky a o jiné typy půjček nemají zájem

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč