Často kladené otázky Kreditní karta od Fio banky

Kreditní karta od Fio banky

Recenze kreditní karty

 • Nová kreditní karta MasterCard od Fio banky
 • Úvěrový limit karty je od 10 000 až do 500 000 Kč
 • Vydání karty je zcela zdarma, žádné poplatky se neúčtují ani za vedení karty

Často kladené otázky Kreditní karta od Fio banky

Otázka Odpověď
Kde si můžu podat žádost o tuto kreditní kartu? Pokud ještě u Fio banky nemáte vedený žádný účet, musíte si jej nejdříve založit, a to buď na některé z jejích poboček nebo jednoduše online. Pro sjednání kreditní karty pak budete potřebovat i potvrzení o příjmech nebo daňové přiznání a výpisy z účtu. Stávající klienti to mají jednodušší – žádost si mohou podat přímo ve svém internetovém bankovnictví.
Jak vysoký nabízí Fio banka u této karty úvěrový limit? Kreditní karta může mít úvěrový limit od 10 000 Kč až do 500 000 Kč.
Platí se něco za vydání karty? Účtuje si banky poplatky za vedení účtu? Ne, vydání kreditní karty nijak zpoplatněno není, stejně tak si Fio banka nic neúčtuje ani za vedení karty.
Kolik je u této kreditky její úroková sazba? U standardní kreditní karty MasterCard Credit je úroková sazba 19,90 % p.a., u podnikatelské karty MasterCard Credit Business je ještě o dvě procenta výhodnější – 17,90 % p.a.
Jak je to s bezúročným obdobím – kdy začíná a jak dlouho může nejdéle trvat? Maximální doba bezúročného období je 45 dní, jeho začátek si ale můžete zvolit sami – odvíjí se totiž od data, k němuž budete chtít mít zasílaný výpis z účtu.
Kde všude se s touto kreditní kartou dá platit? Jedná se platební kartu od společnosti MasterCard, což znamená, že ji lze použít jak v kamenných obchodech, tak i na internetu po celém světě, na všech místech, kde platební karty MasterCard přijímají. Stejně tak můžete vybírat peníze z bankomatů MasterCard – dejte si ale pozor na vysoké poplatky. Vybírat peníze z kreditní karty sice můžete v bankomatech Fio bez poplatků, ale na tyto peníze se nevztahuje bezúročné období.
Mám strach, že prošvihnu termín bezúročného období. Mohu si ho nějak snadno pohlídat? Určitě ano, máte možnost nastavit si bezplatné mailové upozornění nebo placené upozornění formou SMS zprávy. Ještě jistější alternativou je pak nastavení inkasa na 100% splatné částky – tato služba je zdarma a splátka se díky ní automaticky provede.
Dá se k této kreditce sjednat i nějaké pojištění (třeba pro případ, že by se mi ztratila)? Ano, Fio banka ke svým kreditním kartám nabízí i možnost sjednání několika druhů pojistek – konkrétně jde o pojištění ztráty a krádeže, cestovní pojištění a pojištění právní ochrany řidičů.
Je s kartou spojený i nějaký slevový program nebo jiné bonusy, s nimiž bych získal další výhody? Ano, díky tomu, že se jedná o karty vydavatele MasterCard, jsou automaticky součástí programu Priceless Specials, díky němuž můžete dostávat část peněz z nákupů zpět.
Proč bych si měl o kreditní kartu požádat zrovna u Fio banky? Důvodů, proč si ji sjednat u Fio banky je celá řada – nízké úrokové sazby, atraktivní slevový program, výhodné pojištění ke kartě, možnost volby začátku bezúročného období a mnoho dalších výhod. Kreditní karta od Fio banky je výhodná jak pro zaměstnance, tak i pro podnikatele.

Kreditní karta je určena:

 • Plnoletým zájemcům, kteří chtějí výhodnou kartu s finanční rezervou, s níž mohou platit téměř všude po celém světě
 • Klientům Fio banky s běžným nebo spořicím účtem a pravidelnými příjmem
 • Zaměstnancům i podnikatelům, jenž mají v pořádku svoji platební historii
 • Lidem, kteří chtějí mít vždy k dispozici finanční prostředky na nákupy, i když zrovna nemají na účtě dostatek peněz

Kreditní karta není určena:

 • Všem zájemcům, kteří ještě nepřekročili hranici 18 let věku
 • Lidem, kteří nemají účet u Fio banky a nejsou ochotni si jej založit
 • Žadatelům, jenž nemají stálý příjem ze zaměstnání ani příjmy z podnikatelské činnosti
 • Těm, kteří o žádné slevy ani jiné výhody nestojí a nechtějí si sjednávat žádný úvěrový produkt

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč