Často kladené otázky A karta Komerční banky

A karta Komerční banky

Recenze kreditní karty

  • Kreditní karta od Komerční banky s úvěrovým rámcem od 10 000 Kč do 250 000 Kč
  • Vedení úvěrového účtu stojí 59 Kč, u studentů 29 Kč – při splnění podmínek je pak zcela zdarma

Často kladené otázky A karta Komerční banky

Otázka Odpověď
Na jakých místech si lze tuto kreditní kartu vyřídit? Zažádat o A kartu si můžete jednoduše na libovolné pobočce Komerční banky, případně stačí jen vyplnit vaše telefonní číslo na webových stránkách KB a jejích pracovník se vám následně ozve sám. Stávající klienti Komerční banky nemusejí nikam chodit, mohou si o kartu požádat přímo ve svém přímém bankovnictví v aplikaci Moje Banka.
Co vše budu k získání karty potřebovat? Určitě se neobejdete bez platného občanského průkazu, dále pak záleží na konkrétním případě – např. u úvěrového rámce nad 30 000 Kč je potřeba mít doložené příjmy. Podrobnější informace naleznete na webu banky nebo vám je sdělí její pracovníci.
Jaké výhody mají u A karty studenti? Majitelé studentského účtu – konta G2.2 – mají výhodnější podmínky u poplatků za měsíční správu karty a vedení úvěru – při objemu transakcí kartou nad 1 500 Kč mají vedení zdarma, při nižším objemu platí pouze 29 Kč měsíčně.
Mohou tuto kartu získat i cizinci, žijící v Česku? Ano, ale musejí mít na našem území buď trvalý pobyt nebo povolení k pobytu. V opačném případě jim žádost nemůže být schválena.
Jaká je u A karty úroková sazba a RPSN? Pohyblivá úroková sazba u A karty činí (bez ohledu na výši úvěru) vždy 21,99 % ročně. Oproti tomu roční procentní sazba nákladů se pohybuje v závislosti na výši úvěrového rámce od 24,88 % (u půjčky 250 000 Kč) až po 38,74 % (u půjčky 10 000 Kč).
Kolik zaplatím, když si budu chtít vybrat peníze z bankomatu? Výběr peněz z bankomatu je u této kreditní karty vždy zpoplatněný. V případě, že si budete chtít peníze vybrat z bankomatu KB, vyjde vás každý výběr na 1 % z částky, minimálně ale 30 Kč. U bankomatů ostatních bank je poplatek opět 1 % z částky, minimum už je ale rovných 100 Kč – stejné podmínky pak platí i pro výběry z bankomatů v zahraničí.
V čem je A karta zajímavá oproti ostatním kreditním kartám na trhu? Hlavními výhodami jsou zde zejména atraktivní věrnostní program Sphere VIP, díky němuž můžete spoustu peněz ušetřit, dále pak prodloužená záruka na některé druhy zboží nebo až 500 Kč měsíčně na penzijní spoření.

Kreditní karta je určena:

  • Plnoletým osobám, které mají zájem o finanční rezervu na nákupy
  • Českým občanům nebo cizincům s trvalým pobytem (či povolením k pobytu v ČR)
  • Zájemcům o kreditní kartu, kterým nabídne zajímavé slevy na nákupy a jiné výhody
  • Žadatelům, kteří jsou dostatečně bonitní a splní podmínky banky pro vydání karty

Kreditní karta není určena:

  • Osobám mladším 18 let nebo těm, kteří nejsou způsobilí k právním úkonům
  • Cizím státním příslušníkům, kteří v České republice nemají povolení k pobytu
  • Lidem s exekucí, záznamy v registrech dlužníků nebo v platební neschopnosti
  • Těm, jenž chtějí úvěrový limit nad 30 000 Kč, ale nemohou nijak doložit své příjmy

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč