Často kladené otázky RB easy

RB easy

Recenze kreditní karty

 • Kreditní karta s nulovým poplatek za vedení
 • Bezúročné období až na 55 dní, finanční limit max. 100 000 Kč
 • Slevy u nepřeberného množství obchodníků
 • Karta je bezkontaktní, vyberte si ze tří různých designů

Často kladené otázky RB easy

Otázka Odpověď
Mám o tuto kartu zájem – jak ji mohu získat? Získat ji můžete úplně snadno – stačí si jen podat žádost na webových stránkách Raiffeisenbank a operátor banky se vám pak sám ozve na vaše telefonní číslo. Pokud ale raději věci řešíte osobně, můžete si o kartu samozřejmě zažádat i přímo na pobočce banky.
Jaké doklady nebo dokumenty si mám připravit? Určitě budete potřebovat váš občanský průkaz, v některých případech může být vyžadováno i potvrzení o příjmech.
Jaká je maximální výše úvěrového rámce? U kreditní karty EASY je maximální úvěrový rámec 100 000 Kč. Pokud potřebujete vyšší, doporučujeme karty STYLE nebo DE LUXE, jež jsou také součástí portfolia Raiffeisenbank.
Je u karty EASY i nějaké bezúročné období? Jestli ano, jak dlouho trvá? Ano, bezúročné období nabízí i tato karta, jeho délka může být až 55 dní.
Pokud kartu dostanu, na co budu moci peníze použít? Můžete s ní zaplatit jakýkoliv nákup, v Česku i zahraničí, v běžných obchodech i na internetu – záleží jen a jen na vás, co si za peníze z karty koupíte.
Je ke kartě nabízeno i nějaké pojištění? Pokud ano, tak jaké? Ano, zcela zdarma získáte ke kartě pojištění prodloužené záruky, kromě toho si ale za poplatek můžete sjednat i další typy pojištění – jejich kompletní seznam je k dispozici na webových stránkách Raiffeisenbank.
Měl bych zájem o bezkontaktní nálepku – dostanu ji k této kartě? Bohužel, ke kartě EASY se bezkontaktní nálepka nevydává. Karta jako taková ale samozřejmě bezkontaktní je, takže s ní můžete platit rychle a snadno pouhým přiložením k terminálu.
Chodím do zaměstnání, dluhy nemám, ale vydělávám jen 11 000 měsíčně – mohu kartu získat? Bohužel, minimální čistý příjem musíte mít alespoň 12 000 Kč za měsíc. Pokud máte méně, kartu EASY dostat nemůžete.
Mohu si peníze na kartě vybrat z bankomatu? Není to moc drahé? Ano, peníze si bez problémů můžete kdykoliv vybrat, ale bohužel, je to docela drahé – při výběru z bankomatu v ČR zaplatíte 70 Kč + 1 % z vybírané částky, v zahraničí je pak poplatek za výběr ještě vyšší.
Proč bych si měl vybrat právě kreditní kartu EASY? Například proto, že u ní nemusíte platit nic za její vedení. Další výhodou je pojištění prodloužené záruky zdarma, úvěrový rámec až 100 000 Kč, dlouhé bezúročné období a také slevy u velkého množství obchodníků (v některých případech dosahuje sleva až 30 %).

Kreditní karta je určena:

 • Lidem starším 18 let, kteří mají české občanství nebo tu mají trvalé bydliště
 • Zaměstnancům, podnikatelů, nebo důchodcům s čistým příjmem min. 12 000 Kč/měsíc
 • Nenáročným klientům, kteří nechtějí platit za vedení kreditní karty
 • Těm, co mají zájem o kartu, která jim kromě finanční rezervy přinese i různé slevy

Kreditní karta není určena:

 • Všem, kterým ještě nebylo 18 nebo cizincům, kteří zde nemají trvalý pobyt
 • Lidem, co mají příliš nízký příjem – pod 12 000 Kč čistého měsíčně
 • Náročným zákazníkům, kteří chtějí nadstandardní výhody a nevadí jim poplatek za vedení karty
 • Těm, co nechtějí riskovat, že se zadluží a ze zásady nechtějí žádný úvěrový produkt

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč