Často kladené otázky Blesk peněženka

Blesk peněženka

Recenze kreditní karty

 • První široce známá předplacená platební karta v ČR
 • Možnost anonymního používání bez zadání osobních údajů
 • Používat ji mohou i lidé mladší 18 let
 • 4 možnosti dobíjení

Často kladené otázky Blesk peněženka

Otázka Odpověď
Mám o Blesk peněženku zájem. Kde ji seženu? Seženete ji v obyčejných trafikách a novinových stáncích (jejich seznam je k dispozici na webu Blesk peněženky), nebo si ji můžete objednat. Objednávku lze provést přes e-shop nebo jednoduše pomocí SMS zprávy. Cena za kartu je 125 Kč.
Když si Blesk peněženku koupím, bude už na ní nějaká částka nabitá? Nebude, 125 Kč je poplatek za samotnou kartu, abyste s ní mohli platit, musíte si ji nejdříve sami nabít.
Jakými způsoby se dá Blesk peněženka dobít? Dobíjení Blesk peněženky je možné čtyřmi způsoby – v hotovosti na terminálech Sazky, převodem z bankovního účtu, dále pak pomocí platební karty a poslední variantou je dobití z bankomatu České spořitelny.
Mohu si s touto kartou objednávat i zboží z portálu eBay? Ano, samozřejmě můžete – s Blesk peněženkou je možné nakupovat z jakéhokoli zahraničního e-shopu nebo aukčního portálu, jenž podporuje platby kartou.
Dá se s Blesk peněženkou platit na stejných místech, jako s běžnou bankovní kartou? Ano, v tomto směru jsou karty rovnocenné, tam kde lze nakupovat s klasickou kartou od banky, tak tam můžete k placení použít i Blesk peněženku.
Mohu Blesk peněženkou platit i na dovolené v zahraničí? Ano, můžete s ní platit kdekoliv na světě, kde je k dispozici platební terminál MasterCard.
Z jakých bankomatů si mohu vybírat peníze? Platí se za to něco? Vybírat peníze můžete ze všech bankomatů, ale pouze na území České republiky, z bankomatů v zahraničí vybírat peníze nelze. Při každém výběru se vám ale z karty strhne poplatek, který činí 30 Kč.
Mohou kartu používat i moje děti, i když jim ještě nebylo 18 let? Ano, mohou, oficiálně je ale karta určena pouze těm, kterým už bylo alespoň 15 let.
Funguje Blesk peněženka při placení jako bezkontaktní karta? Ano, s kartou můžete platit rychle a pohodlně bezkontaktním způsobem.
Proč bych si měl z nabídky předplacených karet vybrat zrovna Blesk peněženku? Blesk peněženka má mnoho výhod, díky nimž se vyplatí si ji pořídit – ať už jde o možnost nabíjení z libovolného terminálu Sazky, přehledná internetová samoobsluha, kvalitní zákaznická podpora, možnost placení ze zahraničních e-shopů atd. Karta už má za sebou téměř 2 roky existence na českém trhu a je tak dostatečně prověřeným a bezpečným způsobem, jak platit anonymně bez bankovního účtu.

Kreditní karta je určena:

 • Lidem, jenž chtějí platit bezpečně po internetu a bojí se k tomuto účelu použít bankovní kartu
 • Těm, kteří mít účet u banky nemohou, ale chtějí mít možnost placení kartou
 • Všem, kteří mají zájem o kartu, která je anonymní a nemusejí se u ní udávat osobní údaje
 • Všem lidem, kterým už bylo alespoň 18 let

Kreditní karta není určena:

 • Dětem, které ještě nedosáhly věku 15 let
 • Lidem, kteří mají běžný účet u banky a nemají důvod pořizovat si anonymní kartu
 • Těm, co mají kartu od banky a Blesk peněženka by se jim kvůli poplatkům nevyplatila
 • Pro ty, kteří by si na ni chtěli nechat posílat výplatu (nízké limity na výběry z bankomatů)

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč