Často kladené otázky 4U karta od Komerční banky

4U karta od Komerční banky

Recenze kreditní karty

 • Kreditní karta s nízkým úrokem (jen 13,9 %) a dalšími benefity
 • Bezúročné období je zde až na 45 dní
 • Jednou měsíčně máte možnost vybrat si z bankomatu bez poplatku

Často kladené otázky 4U karta od Komerční banky

Otázka Odpověď
Kde si mohu o tuto kreditní kartu požádat? Pokud už jste klientem Komerční banky, máte to jednoduché – o kartu si můžete zažádat přímo ve svém internetovém bankovnictví, resp. v aplikaci Moje Banka. Pro ostatní jsou pak dvě varianty – buď si o 4U kartu mohou požádat telefonicky (výhodou je, že nemusí utrácet za telefon, stačí jen vložit číslo a bankéř jim sám zavolá) nebo osobně přímo na některé z poboček Komerční banky.
Co vše budu potřebovat k vyřízení žádosti o kartu? Z osobních dokladů budete potřebovat občanský průkaz, dále může banka vyžadovat vyplnění některých formulářů – např. potvrzení o výši pracovního příjmu (formulář je ke stažení na webu KB). Přesné požadavky závisí na tom, zda už jste klientem banky nebo u ní zatím žádný produkt nemáte.
Jak vysokou částku lze s touto kreditkou čerpat? U 4U karty je maximální výše limitu 250 000 Kč, v tomto případě by pak maximální splatná částka činila 268 824 Kč a maximální pravidelná splátka 10 396 Kč.
Jaké jsou u této karty úroky, případně poplatky? Úroková sazba 4U karty je 13,9 % a to bez dalších skrytých podmínek nebo poplatků. RPSN (roční procentní sazba nákladů) pak činí přibližně 14,80 %.
Jak zde probíhá splácení peněz? První splátku musíte uhradit do měsíce po dni, kdy jste peníze čerpali a následně pak pravidelně každý měsíc ke stejnému dni. Výpis z účtu vždy dostanete v elektronické podobě.
Kolik se u této karty platí, když si chci vybrat peníze z bankomatu? Velkým plusem 4U karty je to, že máte měsíčně jeden výběr z bankomatu zdarma a to nejen v Česku, ale i ve 44 zemích Evropy. Každý další výběr v měsíci už je ale zpoplatněn částkou 59 Kč. U ostatních zahraničních států už je poplatek vysoký, činí 99 Kč.
Je u této karty nějaké bezúročné období? Pokud ano, na jak dlouho? Ano, podobně jako celá řada jiných kreditních karet, i 4U karta má období, po které si peníze půjčujte zdarma. V tomto případě je délka bezúročného období 45 dní.
Je 4U karta dostupná i pro cizince? Ano, mohou ji získat i cizinci, ale musejí mít v České republice trvalý pobyt nebo alespoň povolení k pobytu.
Můžu tuhle kartu získat, i když jsem v exekuci a mám záznam v registru SOLUS? Bohužel ne, kreditní karta je – stejně jako třeba klasická půjčka – úvěrovým produktem a tak ji nemohou získat lidé, kteří mají dluhy. Banka si bonitu jednotlivých zájemců předem ověřuje.
Proč bych si měl ze všech kreditních karet vybrat zrovna tuto? K největším výhodám 4U karty patří zejména velmi nízká úroková sazba, jeden výběr měsíčně z bankomatu zdarma (i v jiných zemích Evropy) nebo volitelná asistenční služba Domácnost, díky níž můžete mít opravu vašeho spotřebiče zadarmo i po skončení jeho záruční doby.

Kreditní karta je určena:

 • Těm, jenž hledají výhodnou kreditku s nízkými úroky
 • Těm, kteří mají zájem o kreditní kartu, kde je alespoň jeden výběr z bankomatu bezplatný
 • Osobám starším 18 let, které jsou občany ČR nebo zde mají trvalý pobyt
 • Lidem, kteří nemají exekuce, záznamy v registrech dlužníků a mají dostatečně vysoký příjem

Kreditní karta není určena:

 • Všem, kterým ještě nebylo 18 let
 • Cizincům, kteří zde nemají trvalý pobyt ani povolení k pobytu
 • Lidem bez doložitelných příjmů nebo s příliš nízkou bonitou
 • Těm, kteří jsou aktuálně v exekučním nebo insolvenčním řízení

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč