Často kladené otázky ČSOB Poštovní spořitelna - konsolidace půjček

ČSOB Poštovní spořitelna - konsolidace půjček

Recenze konsolidace

  • Poštovní spořitelna se změnila na ČSOB Poštovní spořitelnu
  • Půjčka na cokoliv se ale nemění, stále má spoustu výhod a sjednat si ji můžete online na pár kliknutí

Často kladené otázky ČSOB Poštovní spořitelna - konsolidace půjček

Otázka Odpověď
Jaká je maximální výše konsolidace a na jak dlouho si lze splácení rozložit? Minimum je 50 000 Kč, naopak maximální výše poštovní sjednocené půjčky může činit 800 000 Kč. Délku splácení konsolidace si lze nastavit až na 10 let.
Co všechno se dá do sjednocené půjčky zahrnout? Do konsolidace si můžete zahrnout nejen různé půjčky, ale také kreditní karty a kontokorenty – je přitom jedno, od které banky.
Jaké osobní doklady budu k vyřízení úvěru potřebovat? U českých občanů stačí platný občanský průkaz, u cizinců je pak ještě vyžadován druhý doklad totožnosti – může to být např. cestovní pas nebo řidičský průkaz.
Jsou vyžadována nějaká potvrzení o výši příjmu? Jak u koho – pokud jste již klientem ČSOB Poštovní spořitelny a chodí vám na její účet pravidelně výplata, potvrzení potřebovat nebudete. V opačném případě ale příjmy doložit musíte – pokud jste zaměstnanci, tak výpisem z bankovního účtu + potvrzením o výši příjmů, jste-li podnikatelé, tak budete potřebovat poslední daňové přiznání a konečně pokud pobíráte důchod, musíte doložit rozhodnutí o jeho přiznání a poslední ústřižek složenky (nebo výpis z účtu).
Jaké si ČSOB Poštovní spořitelna účtuje poplatky a úrokové sazby? Úroky jsou u poštovní sjednocené půjčky velmi nízké a začínají už na 6,9 % p.a. RPSN začíná už na 7,01 %, její maximální výše je 14,61 %. Pokud jde o poplatky, tak za sjednání půjčky ani za vedení úvěrového účtu se nic neplatí.
Lze si k poštovní sjednocené půjčce sjednat i nějaké pojištění pro případ, že bych nemohl splácet? Ano, Poštovní spořitelna nabízí k této konsolidaci hned tři varianty pojištění – pro zdraví, pro práci a pro všechno. První dvě varianty stojí 6,6 % z měsíční splátky úvěru, třetí, komplexní, stojí 8,8 %.
Dá se celá sjednocená půjčka uhradit předčasně? Je za to nějaká sankce? Samozřejmě ano, půjčku můžete uhradit celou předčasně a to kdykoliv budete chtít. Stejně tak je tomu i v případě mimořádné splátky. Žádné sankce vám za to účtovány nebudou.
Mohu si ke konsolidaci půjčit ještě nějaké peníze navíc? Ano, ČSOB Poštovní spořitelna umožňuje vzít si ke sloučení ještě další úvěr – dohromady ale platí, že celková částka nesmí přesáhnout 800 000 Kč. Pokud tedy např. slučujete úvěry ve výši 500 000 Kč, máte možnost požádat si o další půjčku maximálně do výše 300 000 Kč.
Nerad věci vyřizuji přes internet – dá se konsolidace sjednat i osobně? Určitě ano, konsolidaci si lze vyřídit i na obchodních místech ČSOB Poštovní spořitelny. Doporučujeme si předem pro jistotu ověřit, které konkrétní pobočky to jsou – jejich přehled najdete přímo na webu spořitelny.
Proč bych si měl konsolidaci svých úvěrů sjednat právě u ČSOB Poštovní spořitelny? Důvodů je mnoho, z těch největších je to určitě nízká úroková sazba a nízká RPSN, dále pak možnost rozložení splátek až na 10 let, možnost mimořádných splátek nebo předčasného splacení bez sankce, možnost půjčit si další peníze atd. Výhodou je i to, že do jednoho úvěru si lze sloučit nejen klasické půjčky, ale i kreditní karty a kontokorenty.

Časté překlepy

Konsolidace je určena:

  • Pro české občany i cizince, kteří si chtějí sloučit svoje úvěry do jedné půjčky
  • Pro ty, kteří chtějí měsíčně splácet méně než doposud
  • Pro zájemce, kteří mají doložitelné a pravidelné příjmy
  • Pro ty, kteří chtějí kromě konsolidace i další půjčku navíc

Konsolidace není určena:

  • Českým občanům bez platného občanského průkazu nebo cizincům bez druhého dokladu totožnosti
  • Lidem, kteří nemají pravidelný příjem, jenž by mohli řádně doložit
  • Těm, kteří potřebují sloučit půjčky ve vyšší hodnotě, než je 800 000 Kč
  • Lidem s insolvencí, exekucí, negativními záznamy v registru SOLUS, nezaměstnaným apod.

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč