Často kladené otázky Poštovní spořitelna hypotéka

Poštovní spořitelna hypotéka

Poštovní spořitelna hypotéka

 • úvěr ve výši od 300 000 Kč až do 10 000 000 Kč
 • Lze rozložit na dobu 5 až 30 let
 • Poštovní spořitelna půjčuje až do 90 % hodnoty nemovitosti
 • Až 30 % z hypotéky můžete využít na libovolný účel

Často kladené otázky Poštovní spořitelna hypotéka

Otázka Odpověď
O jak vysoký úvěr na bydlení si mohu u Poštovní spořitelny zažádat? Nejnižší výše úvěru je stanovena na 300 000 Kč, naopak maximum je 10 000 000 Kč.
Kdo je vlastně poskytovatelem této hypotéky? Je to přímo Poštovní spořitelna? Ne, poskytovatelem tohoto hypotečního úvěru je Hypoteční banka, která patří – stejně jako Poštovní spořitelna – do finanční skupiny ČSOB.
Jaké osobní doklady budu k vyřízení svojí žádosti potřebovat? Občanský průkaz, případně jiné doklady totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz, zbrojní průkaz, cestovní pas apod.).
Co za dokumenty po mě budou v bance požadovat? U hypotečních úvěrů je toho obvykle potřeba hodně a platí to i zde – požadovat tak po vás mohou zejména potvrzení o příjmech, výpisy z bankovního účtu, podklady k dané nemovitosti a další dokumenty. Vše vám sdělí pracovník spořitelny osobně, případně po telefonu či přes internet.
Jak je to zde s poplatky? Musím něco platit za samotné poskytnutí úvěru? Samotné poskytnutí úvěru na bydlení je zcela zdarma, stejně tak třeba i expresní ocenění bytu (u vybraných lokalit) nebo zaslání výpisu elektronickou poštou. Naopak zpoplatněny mohou být služby spojené se správou úvěru (150 Kč za měsíc) nebo změna smluvních podmínek ze strany klienta – ta vyjde na 2 000 Kč.
Zajímají mě hlavně úrokové sazby – jaké Poštovní spořitelna nabízí? Úrokové sazby jsou u této hypotéky velmi nízké a začínají už na pouhých 2,19 %. Konkrétní sazba pak ale závisí na více faktorech, jako je výše hypotéky, cena nemovitosti, délka splácení atd.
Je u úrokové sazby i nějaká fixační doba? Pokud ano, na jak dlouho? Ano, fixace úrokové sazby je možná na dobu jednoho, tří, pěti nebo až sedmi let. Více informací je uvedeno na webových stránkách spořitelny, přesná čísla ale závisejí vždy na konkrétním případě.
Mohu si k hypotečnímu úvěru sjednat i nějaké pojištění? Určitě ano, Poštovní spořitelna nabízí ke své hypotéce i výhodné pojištění domácnosti a stavby. Pokud o něj budete mít zájem, doporučujeme si jej sjednat přes internet – získáte tak slevu ve výši 10 %.
Nabízí Poštovní spořitelna i jiné druhé hypotečních úvěrů? Ano, kromě klasické hypotéky poskytuje i hypotéku americkou a také refinancování hypotéky.
Proč bych si měl o hypotéku zažádat zrovna u Poštovní spořitelny? Výhod je celá řada, z těch největších alespoň stručně – nízké úrokové sazby, možnost čerpat peníze z hypotéky až po dobu dvou let, možnost snížení splátek v případě potřeby, nabídka výhodného pojištění atd. Hypotéka od Poštovní spořitelny se prostě vyplatí.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

 • Plnoletým lidem, kteří potřebují finance na účely bydlení
 • Těm, jenž chtějí bydlet ve vlastním, ať už jde o dům nebo byt
 • Lidem, co potřebují půjčit na rekonstrukci stávajícího domova
 • Zájemcům s dostatečně vysokým a doložitelným příjmem, kteří nejsou zadlužení

Hypotéka není určena:

 • Lidem mladším 18 let, nesvéprávným nebo těm, co nedoloží potřebné doklady
 • Zájemcům s příliš nízkým příjmem, u nichž je tak riziko, že by úvěr obtížně spláceli
 • Těm, kteří potřebují půjčit méně než 300 000 Kč nebo naopak více než 10 000 000 Kč
 • Všem, jenž mají exekuci, záznam v registru dlužníků nebo jsou v platební neschopnosti

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč