Často kladené otázky WSPK

WSPK

WSPK

 • Výhodný hypoteční úvěr od banky Waldviertler Sparkasse
 • Nejnižší úrokové sazby už od pouhých 2,19 %
 • Možnost volby mezi variabilní a fixní sazbou a nastavení hypotéky na míru

Často kladené otázky WSPK

Otázka Odpověď
Jaký má hypotéka od WSPK úvěrový rámec? Žádný minimální ani maximální limit svého hypotečního úvěru WSPK neuvádí, vždy tak záleží na individuálním posouzení každé jednotlivé žádosti.
Na jak dlouhou dobu si můžu zvolit splácení půjčky? Maximální doba, po kterou můžete hypotéku splácet, je u WSPK 30 let.
Jaké jsou u této hypotéky úrokové sazby? Úroková sazby hypotečního úvěru se stanovuje vždy individuálně, nicméně nejnižší úroky začínají na pouhých 2,19 %. Navíc si můžete sami vybrat, zda chcete raději fixní nebo variabilní úrokovou sazbu.
Kde si mohu vyplnit žádost o hypoteční úvěr? Hypotéku si můžete vyřídit na kterékoli pobočce Waldviertler Sparkasse Bank, návštěvu pobočky si lze domluvit i přes telefon, mail nebo kontaktní formulář na webových stránkách této banky. Pokud již máte u WSPK účet, můžete si o hypoteční úvěr zažádat prostřednictvím internetového bankovnictví.
Co vše budu k vyřízení mojí žádosti o hypotéku potřebovat? K vyřízení hypotéky od WSPK je třeba mít vyplněný formulář se žádostí, osobní doklady, potvrzení o příjmech a výdajích a samozřejmě dokumentaci k nemovitosti, jež bude sloužit jako zajištění úvěru.
Dá se tento úvěr použít i na něco, co přímo nesouvisí s bydlením? Ne, hypotéku lze využít pouze na účely spojené s bydlení – tedy nákup, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Waldviertler Sparkasse Bank ale nabízí také americkou hypotéku a tu už můžete využít na cokoli budete chtít.
Co když se dostanu do finančních problémů? Mohu v takovém případě přerušit splácení? Ano, v takové situaci si můžete o přerušení, odložení, případně snížení měsíčních splátek. Důležité je informovat o tom banku co nejdříve, většinou se snaží žádostem vyhovět.
Je možné poslat mimořádnou splátku? Pokud ano, jde i to i během fixace úroků? Ano, mimořádné splátky jsou obecně povoleny, ale záleží i na tom, jak máte přesně nastavenou smlouvu. O vklad mimořádné splátky si ale musíte nejdříve požádat – buď přes internetové bankovnictví nebo na pobočce (případně dopisem). Mimořádné splátky lze poslat i v době fixace úrokové sazby.
Proč bych si měl o hypotéku požádat zrovna u WSPK? Předností této hypotéky je celá řada – např. možnost nastavit si hypotéku na míru podle vašich potřeb, dále pak nízké úrokové sazby, možnost mimořádných splátek a mnoho jiných výhod.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

 • Pro ty, kteří chtějí půjčit na nákup či stavbu nemovitosti určené k bydlení
 • Pro ty, jenž potřebují peníze na rekonstrukci jejich současného domova
 • Pro ty, kteří jsou plnoletí a způsobilí k právním úkonům
 • Pro ty, jenž mají pravidelný příjem a jsou schopni bance doložit své příjmy a výdaje

Hypotéka není určena:

 • Těm, kterým ještě nebylo 18 nebo byli zbaveni svéprávnosti
 • Těm, jenž nemohou nebo nechtějí za půjčku ručit nemovitostí
 • Těm, kteří si chtějí půjčit na něco jiného, než na bydlení
 • Těm, jenž nemají stálý příjem, nebo jej nemohou nijak doložit

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč