Často kladené otázky Úvěr ze stavebního spoření Buřinka

Úvěr ze stavebního spoření Buřinka

Úvěr ze stavebního spoření Buřinka

  • Půjčka na bydlení pro ty, jenž mají u SSČS sjednané stavební spoření
  • Úrokovou sazbu budete mít po celou dobu splácení stále stejnou

Často kladené otázky Úvěr ze stavebního spoření Buřinka

Otázka Odpověď
Jak si mohu sjednat tento úvěr ze stavebního spoření? Pokud splňujete podmínky pro získání této půjčky, stačí jen vyplnit vaše telefonní číslo na webu Stavební spořitelny, případně rovnou kontaktovat nejbližší pobočku nebo finančního poradce.
Jaké doklady budu k vyřízení půjčky potřebovat? Jste-li klientem České spořitelny, stačí pouze občanský průkaz. V opačném případě je třeba doložit potvrzení o příjmech (případně daňové přiznání) a výpisy z bankovního účtu, na nějž vám chodí výplata. Vyžadovány jsou i dokumenty k nemovitosti a k účelu, pro který je úvěr sjednán.
Dá se úvěr použít i na jiné věci, než je bydlení? Ne, úvěr ze stavebního spoření se může použít pouze na účely bydlení. Přesný seznam všech možných účelů je podrobně rozepsaný na webu Stavební spořitelny.
Jakým způsobem se musí půjčka splácet? Úvěr ze stavebního spoření se splácí vždy jednou za měsíc formou inkasa z vašeho bankovního účtu. Musíte si tak předem zařídit souhlas s inkasem, aby mohly být platby v pořádku provedeny.
Je zde účtován nějaký poplatek za poskytnutí tohoto úvěru? Ne, podle aktuálního ceníku se žádný poplatek za poskytnutí úvěru ze stavebního spoření neúčtuje.
Jsou u této půjčky povolené mimořádné splátky? Ano, mimořádnou splátku můžete provést kdykoliv v průběhu smlouvy, a to bez jakýchkoli sankcí.
Dá se splatit předčasně celý úvěr? Ano, pokud budete chtít, je to možné. S předčasným splacením ale může být spojený poplatek, bližší informace jsou vždy uvedeny v příslušné úvěrové smlouvě.
Nemůže se stát, že v průběhu splácení se mi výrazně navýší úroky? V žádném případě, u tohoto úvěru je garance úrokové sazby po celou dobu trvání smlouvy. Budete tak mít stále stejnou úrokovou sazbu jako v okamžiku, kdy jste si půjčku sjednali.
Co mám dělat, když zjistím, že nemám peníze na další splátku? Pokud se dostanete do takovéto situace, měli byste co nejdříve kontaktovat spořitelnu a domluvit se s ní na vhodném řešení. Předejít možným komplikacím ale můžete např. tak, že si předem sjednáte pojištění schopnosti splácet.
Proč je výhodné mít úvěr ze stavebního spoření právě u této spořitelny? Důvodů, proč mít úvěr ze stavebního spoření právě u Buřinky je spousta – ať už jde o nízké úrokové sazby, absenci drahých poplatků, garanci stejné úrokové sazby po celou dobu splácení nebo možnost uhradit kdykoliv mimořádnou splátku. Stavební spoření a půjčky od Buřinky se jednoznačně vyplatí.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

  • Lidem ve věku nad 18 let, kteří potřebují peníze na financování bydlení
  • Těm, jenž mají u spořitelny alespoň dva roky stavební spoření
  • Klientům spořitelny, kteří mají naspořeno alespoň 35 % cílové částky
  • Zájemcům o půjčku, kteří mají dostatečný příjem, aby dokázali úvěr splácet

Hypotéka není určena:

  • Žadatelům, jenž potřebují peníze na jiný účel, než je bydlení
  • Těm jenž nemají sjednané stavební spoření, nebo ho mají kratší dobu než dva roky
  • Lidem, kteří si ještě nenašetřili alespoň 35 % z cílové částky úvěru
  • Zájemcům o půjčku, kteří mají příliš nízké nebo žádné doložitelné příjmy

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč