Často kladené otázky Úvěr na bydlení Creditas

Úvěr na bydlení Creditas

Úvěr na bydlení Creditas

 • Účelová půjčka, kterou lze použít pouze na účel související s bydlením
 • Za úvěr se musí ručit nemovitostí
 • Úvěrový rámec půjčky je od 300 000 Kč až do 80% hodnoty nemovitosti

Často kladené otázky Úvěr na bydlení Creditas

Otázka Odpověď
Na jaké účely je tento úvěr vhodný? Půjčka na bydlení od banky Creditas patří mezi účelové úvěry a lze ji tak využít pouze na to, co souvisí s bydlením. Konkrétně se dá využít na koupi nemovitosti, stavbu nového bytu či domu, rekonstrukci stávajícího bydlení nebo na refinancování, případně konsolidaci stávajících půjček na bydlení. Vedle toho lze úvěr použít i na vypořádání dědických a spoluvlastnických nároků na nemovitost.
Kdo je vlastně poskytovatelem této půjčky? Poskytovatelem tohoto úvěru je banka Creditas, nicméně zprostředkovatelem je společnost Vitacredit, která žádosti zpracovává. Smlouva se ale uzavírá vždy v pobočce banky.
Jakým způsobem si můžu o úvěr zažádat? O půjčku si můžete požádat přímo v některé z poboček banky Creditas, pokud chcete nejdříve více informací, stačí jen vyplnit na webu banky své jméno + číslo na mobil a její pracovník se vám ozve.
Jaké dokumenty nebo doklady budu k vyřízení půjčky potřebovat? Pro zpracování žádosti je třeba doložit jednak doklad totožnosti (občanský průkaz), dále pak doklady o příjmech (např. potvrzení od zaměstnavatele nebo daňové přiznání) a v neposlední řadě také výpisy z bankovního účtu a z registrů dlužníků.
Jaký je úvěrový rámec této půjčky? Minimální výše úvěru je 300 000 Kč, maximum není pevně omezeno, ale může dosáhnout max. 80 % hodnoty nemovitosti.
Na jak dlouho se dá nastavit splácení úvěru? Splácení půjčky si lze rozložit až na dobu 30 let, velkou výhodou je možnost splácení až do 75 let věku – půjčka je tak vhodná i pro starší osoby.
Musí se dávat něco do zástavy? Lze si půjčit i bez zajištění? Ano, půjčka je poskytována pouze na základě zajištění nemovitostí, jež musí být v osobním vlastnictví a s živelní pojistkou. Bez zástavy nemovitosti tuto půjčku získat nelze.
Je možné získat půjčku i tehdy, když je člověk v insolvenci? Bohužel ne, pokud je žadatel v platební neschopnosti, nemůže mu být půjčka schválena.
Proč bych si měl půjčit na bydlení zrovna u banky Creditas? Velkým plusem je možnost splácení až do 75 let (u jiných poskytovatelů je obvykle věková hranice nižší), dále pak nízké úrokové sazby nebo absence zbytečných poplatků. Úvěr na bydlení od Creditas je skvělou alternativou vůči klasickým bankovním hypotékám.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

 • Žadatelům, jimž bylo alespoň 18 let
 • Lidem, kteří potřebují půjčit peníze na bydlení
 • Těm, jenž mají možnost poskytnout nemovitost jako zástavu
 • Starším zájemcům o úvěr – splácení se dá nastavit až do 75 let věku

Hypotéka není určena:

 • Všem, kteří ještě nemají 18 let
 • Lidem, kteří nemohou ručit žádnou vhodnou nemovitostí
 • Těm, jenž chtějí půjčit na jiný účel, než je bydlení
 • Lidem v platební neschopnosti, exekuci nebo se záznamy v registrech dlužníků

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč