Často kladené otázky Refinancování hypotéky u Sberbank

Refinancování hypotéky u Sberbank

Refinancování hypotéky u Sberbank

 • Možnost převedení vaší současné hypotéky a získání výhodnějších podmínek
 • Velmi nízké úrokové sazby – už od 2.49 % ročně
 • Splácení hypotéky si můžete rozložit až na dobu 30 let

Často kladené otázky Refinancování hypotéky u Sberbank

Otázka Odpověď
Od jakých společností je možné si nechat hypotéku u Sberbank refinancovat? Převést Váš stávající hypoteční úvěr si můžete od kterékoli banky nebo stavební spořitelny.
Jaká je doba splatnosti převedeného hypotečního úvěru? Minimální doba splatnosti úvěru je 5 let, naopak nejdelší doba, po kterou můžete převedenou hypotéku splácet, je 30 let.
Kolik v současné době činí úrokové sazby u Sberbank? Úrokové sazby začínají už na 2.49 % p.a., přesnější a aktuálnější informace najdete vždy v sazebníků, který je na oficiálních webových stránkách Sberbank.
Je možné si k úvěru sjednat i nějaké pojištění? Ano, spolu s hypotékou si luze sjednat i pojištění STANDARD, které poskytuje krytí pro případy pracovní neschopnosti, plné invalidity nebo smrti. Cena za pojištění se odvíjí podle celkové výše hypotečního úvěru.
Dají se uhradit i mimořádné splátky mimo fixaci? Ano, je povolena mimořádná splátka 10 procent mimo fixaci bez poplatku.
Musejí se před schválením žádosti vždy dokládat příjmy? Vždy ne – v případě řádného splácení stávajícího úvěru je možné provést refinancování hypotéky i bez dokládání příjmů.
Když si hypotéku převedu, jaký budu mít poplatek za vedení úvěrového účtu? Vedení úvěrového účtu je zdarma, za tuto položku si Sberbank žádné poplatky neúčtuje.
Účtuje si Sberbank něco za zpracování žádosti o refinancování? Ne, i v tomto případě ušetříte – zpracování žádosti o převedení hypotečního úvěru provádí Sberbank zdarma.
Je povoleno předčasné splacení hypotečního úvěru v plné výši? Předčasné splacení úvěru v jeho plné výši možné je, ale nevyhnete se u něho poplatku – ten aktuálně činí 0,35 % z předčasně splacené částky za každý předčasně splacený měsíc, který zbývá do konce fixace úrokové sazby.
Proč bych si měl svoji hypotéku nechat převést zrovna ke Sberbank? Argumentů, proč si refinancovat hypoteční úvěr zrovna u Sberbank je celá řada. Patří mezi ně např. nízké úrokové sazby, bezplatné posouzení žádosti, nulový poplatek za vedení hypotečního účtu, možnost snížení měsíčních splátek nebo navýšení stávajícího úvěru o další částku. Přejít ke Sberbank se prostě vyplatí.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

 • Lidem, kteří mají hypoteční úvěr a nevyhovují jim jeho podmínky
 • Těm, jenž splácejí hypotéční úvěr a chtějí nižší splátky
 • Těm, kteří chtějí navýšit svůj stávající hypoteční úvěr a jejich banka jim to neumožní
 • Zaměstnancům nebo podnikatelům, kteří chtějí ušetřit a získat lepší nabídku

Hypotéka není určena:

 • Lidem s nulovými nebo příliš nízkými příjmy
 • Ženatým/vdaným lidem, kteří nemají souhlas od svého partnera
 • Těm, kterým nevyhovuje minimální doba splatnosti, která je 5 let
 • Lidem, kteří mají hypotéku od nebankovní společnosti

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30000 Kč  Půjčka do 750 000 Kč