Často kladené otázky Honzova hypotéka

Honzova hypotéka

Honzova hypotéka

 • Unikátní tržiště hypoték
 • Hypotéky od bankovních i nebankovních společností
 • Jednoduché a anonymní zadání poptávky
 • Přehledné srovnání různých nabídek

Často kladené otázky Honzova hypotéka

Otázka Odpověď
Na jakém principu funguje portál Honzova hypotéka? Honzova hypotéka funguje tak, že člověk, který má zájem o půjčku na bydlení, si vyplní anonymní a nezávazný poptávkový formulář, na jehož základě pak bude dostávat nabídky od různých bank, spořitelen nebo finančních poradců. Tyto nabídky budou odpovídat klientovým požadavkům a ten si tak bude moci vybrat nejvýhodnější hypotéku.
Na jaké účely mohu u Honzovy hypotéky získat úvěr? Účel hypotéky se uvádí hned v úvodu poptávkového formuláře a nabídka je docela široká – může se jednat o peníze na koupi domu, bytu nebo pozemku, dále pak na stavbu nové nemovitosti, na rekonstrukci stávajícího bydlení, na refinancování hypotéky nebo konsolidaci půjček. V nabídce je i možnost tzv. americké hypotéky, tedy úvěru, kdy na základě ručení nemovitostí získáte peníze, jež můžete použít na jakýkoliv účel, tedy i takový, který nesouvisí s bydlením.
Jaké společnosti jsou do tohoto projektu zapojeny? Na stránkách Honzovy hypotéky najdete nabídky hypoték od předních českých bank, jako je např. Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, UniCredit Bank a mnoha dalších. Kromě toho jsou na webu také stovky profesionálních finančních poradců, kteří vám mohou hypotéku zprostředkovat také.
Co znamenají hvězdičky u jednotlivých poskytovatelů? Pokud si klient vezme hypotéku přes tyto stránky, může pak společnost, nebo člověka, který mu úvěr poskytl ohodnotit. Hodnocení je realizováno právě prostřednictvím hvězdiček a každý uživatel webu tak vidí, jak byli předchozí klienti s daným poskytovatelem spokojení.
Je poptávkový formulář skutečně anonymní? Nepozná nikdo, že jsem jej vyplňoval já? Nemusíte mít žádné obavy, formulář je opravdu anonymní a veškeré údaje, které uvedete, jsou v naprostém bezpečí. Samotný kontakt s poradcem pak proběhne teprve s vaším souhlasem, takže odeslání je naprosto nezávazné.
Mohu si podat i více poptávek naráz, nebo pouze jednu? Můžete si podat vždy pouze jednu poptávku, nicméně kdykoliv budete chtít, ji můžete pozměnit nebo doplnit do ní další údaje. Více poptávek najednou mít ale jeden uživatel nemůže.
Jsou služby Honzovy hypotéky nějak zpoplatněné, nebo jsou zdarma? Veškeré služby internetového portálu Honzova hypotéka jsou zcela zdarma a nezaplatíte za ně ani korunu. Stránky jsou financovány z provizí od samotných bank nebo finančních poradců, vám za jejich využití nic účtováno nebude.
Celý formulář jsem vyplnil, ale nepřišla mi ani jedna jediná nabídka, jak je to možné? To se může stát, pokud nesplňujete požadavky, které si jednotlivé společnosti nebo poradci kladou. Nejčastěji k této situaci dochází kvůli příliš nízkým příjmům, ale může se jednat i o jiné důvody. Většina lidí ale alespoň jednu nabídku dostane.
Kdo stojí za projektem Honzovy hypotéky? Honzova hypotéka patří pod společnost Chytrý Honza, kterou založil Jan Paták. Stránky jsou v provozu už od roku 2009 a od té doby už pomohly najít vhodnou hypotéku desítkám tisíc klientů.
Proč bych si měl vzít úvěr na bydlení zrovna přes Honzovou hypotéku? Především díky tomu, že spoustu peněz můžete ušetřit. Honzova hypotéka totiž zahrnuje jak nabídky bank, tak finančních poradců a můžete tak získat takový hypoteční úvěr, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům.

Časté překlepy

Hypotéka je určena:

 • Lidem, kteří mají zájem o hypotéky, ale nemohou se rozhodnout, u koho si ji vzít
 • Těm, co mají zájem o výhodný úvěr na financování svého bydlení
 • Každému, kdo nechce za hypotéku platit více peněz, než musí
 • Těm, co potřebují poradit s výběrem poskytovatele hypotečního úvěru

Hypotéka není určena:

 • Osobám mladším 18 let, nebo lidem s omezenou způsobilostí k právním úkonům
 • Lidem, kteří potřebují půjčku, ale nemají možnost ručit za ni nemovitostí
 • Těm, co už jsou rozhodnutí, kde si hypotéku vezmou a nepotřebují tak žádné srovnání
 • Žadatelům, kteří nemohou doložit dokumenty k nemovitosti nebo svoje osobní doklady

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30000 Kč  Půjčka do 750 000 Kč