Často kladené otázky Fio banka hypotéka

Fio banka hypotéka

Fio banka hypotéka

 • Bankovní hypotéka do 10 000 000 Kč
 • Doba splácení úvěru od 5 až do 30 let
 • Možnost výběru mezi fixní a variabilní úrokovou sazbou
 • Žádné poplatky za poskytnutí, vedení účtu, rezervaci prostředků nebo čerpání úvěru

Často kladené otázky Fio banka hypotéka

Otázka Odpověď
Jaká je minimální a maximální výše hypotečního úvěru? Minimální částka je stanovena na 300 000 Kč, naopak maximální výše úvěru je 10 000 000 Kč. Zároveň je zde ještě jedna podmínka, a sice že půjčená částka může být max. ve výši 85 procent hodnoty nemovitosti.
Na jak dlouhou dobu si mohu rozložit splácení hypotéky? Hypotéku můžete splácet po dobu pěti až 30 let s tím, že pevnou úrokovou sazbu si lze zafixovat až na pět let. Úvěr splácíte vždy inkasem z vašeho běžného účtu u Fio banky.
Kdy mohu začít hypotéku od Fio banky čerpat? Velmi brzy – peníze lze čerpat už na základě návrhu na vklad zástavního práva. Čerpat hypotéku lze jak jednorázově, tak i postupně, běžná doba čerpání je max. 6 měsíců, u výstavby, dostavby nebo stavebních úprav lze úvěr čerpat až dva roky.
Jaký je rozdíl mezi fixní a variabilní úrokovou sazbou? U fixní úrokové sazby máte po dobu její platnosti a při splnění podmínek garantovanou její výši, u variabilní sazby jsou úroky nižší, ale jejich výše se může kdykoliv změnit. Přesnou výši aktuálních úrokových sazeb najdete vždy na webových stránkách www.fio.cz.
Na jaké účely lze peníze z Fio hypotéky použít? Hypoteční úvěr můžete využít na různé účely – na koupi nového domu či bytu, na stavbu nebo dostavbu nemovitosti, na refinancování vašeho současného úvěru od jiné banky nebo na jiné účely, jako např. převody družstevních práv atd.
Jak je to u této hypotéky s případnými mimořádnými splátkami? Mimořádné splátky můžete u Fio hypotéky uhradit i bez poplatků. Až čtyřikrát do roka je možné zaplatit mimořádnou splátku a to do celkové výše 20 % sjednané výše úvěru. Tato nabídka platí pro klienty, kteří si ke svojí hypotéce vyberou službu Mimořádná splátka.
Jaké typy nemovitostí lze použít k zajištění úvěru? Nemovitost musí být určena k bydlení a musí se nacházet na území ČR. Může se jednat nejen o rodinné domy a byty, ale i o stavební pozemky, rekreační objekty, bytové domy nebo ateliéry.
Mohu tuto hypotéku dostat i jako cizinec? Ano, hypotéku mohou dostat i cizinci, pokud mají v ČR trvalý nebo přechodný pobyt.
Jaké doklady budu k vyřízení mé žádosti o hypotéku potřebovat? Kromě dokladů totožnosti a vyplněné žádosti jsou vyžadovány i potvrzení o příjmech a dokumenty k doložení účelu hypotéky. Příjmy mohou být ze zaměstnání, podnikání, pronájmu nemovitostí, důchodů atd.
Proč bych si měl vzít hypotéku právě od Fio banky? Výhod Fio hypotéky je spousta – např. nulové poplatky za celou řadu služeb, možnost volby mezi pevnou a variabilní úrokovou sazbou, možnost mimořádných splátek zdarma atd. Pokud vám nebude vyhovovat klasická hypotéka, můžete si místo ní požádat o americkou, u které lze peníze použít na cokoliv.

Časté překlepy

fio hypotéka, hypotéka fio

Hypotéka je určena:

 • Plnoletým osobám, které hledají půjčku na financování nemovitosti
 • Občanům ČR, ale i cizincům s trvalým či přechodným pobytem v Česku
 • Lidem s dostatečnými a doloženými příjmy (ze zaměstnání, podnikání, důchodu atd.)
 • Těm, kteří mohou poskytnout zástavní právo k nemovitosti, jež je určena k bydlení

Hypotéka není určena:

 • Zájemcům o úvěr mladším 18 let nebo lidem nezpůsobilým k právním úkonům
 • Žadatelům, kteří mají příliš nízké příjmy nebo svůj příjem nemohou doložit
 • Těm, kteří nejsou schopni poskytnout bance zástavní právo k nemovitosti
 • Lidem, kteří chtějí úvěr na méně než 300 000 Kč nebo na kratší dobu splatnosti než je 5 let

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30000 Kč  Půjčka do 750 000 Kč