Často kladené otázky Era hypotéka

Era hypotéka

Era hypotéka

  • Nyní jako hypotéka od Poštovní spořitelna

Často kladené otázky Era hypotéka

Otázka Odpověď
Kde si mohu podat žádost o Era hypotéku? Osobně si o Era hypotéku můžete zažádat buď v některém z finančních center Era (jsou převážně ve větších městech ČR) nebo na vybraných pobočkách České pošty. Schůzku na pobočce si navíc můžete předem sjednat online na webových stránkách Ery.
Jaká je minimální výše úvěru a kolik může být maximální částka? Minimum, které Era v rámci svojí hypotéky nabízí, je 200 000 Kč, maximální částka není nijak striktně daná, ale platí, že je možné poskytnout úvěr až do výše 100 procent zástavní hodnoty nemovitosti.
Jaké doklady a dokumenty budu k vyřízení hypotéky potřebovat? Záleží vždy na konkrétním případě – určitě ale bude potřeba mít dva doklady vaší totožnosti, potvrzení o příjmu a dokumenty, týkající se samotné nemovitosti. Přesné informace o tom, jaké doklady budete potřebovat, vám sdělí pracovník Ery.
Jak to má Era hypotéka s poplatky a s úrokovými sazbami? Některé služby jsou u této hypotéky poskytovány zdarma (např. první čerpání úvěru, 30denní garance úrokové sazby, expresní ocenění bytu, refinancování hypotéky), u jiných jsou účtovány poplatky dle aktuálního sazebníku, který najdete na stránkách www.erasvet.cz. Co se týká úroků, tak ty začínají už na 1,89 %, využít lze při splnění podmínek i garantovanou úrokovou sazbu.
Na jaký účel lze peníze z Era hypotéky použít? Hypotéku můžete využít na koupi, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti, dále na odkup bytu do osobního vlastnictví, na vypořádání majetkových poměrů a na refinancování stávajících hypoték. Je možná i kombinace více těchto účelů v jednom.
Nabízí Era k hypotéce i možnost pojištění schopnosti splácet? Ano, tato možnost zde je a pojistit se lze pro případy pracovní neschopnosti a ztráty práce, invalidity třetího stupně a smrti.
Co znamená nabídka Hypotéka s bonusem? Jedná se o bonusovou nabídku pro věrné klienty. Ti, kteří zůstanou po celou dobu hypotéky u Ery, získají speciální bonus 4 procenta z výše jejich hypotečního úvěru, navíc jejich splátky budou už od samého začátku nižší.
Mohu si někde spočítat výši splátek předem? Ano, přímo na webových stránkách Ery je k dispozici jednoduchá hypoteční kalkulačka, kde si můžete po zadání několik základních údajů spočítat výši splátek a udělat si lepší obrázek o tom, jestli pro vás tato hypotéka bude výhodná.
Jak zjistím, na které poště nabízejí Era hypotéku? Opět stačí jen navštívit internetové stránky Ery, zadat vybrané město nebo obec a vyjede vám seznam poboček České pošty, kde si můžete o Era hypotéku požádat.
Proč bych si měl vzít svoji hypotéku zrovna od Ery? Era hypotéka má mnoho výhod proti konkurenci – např. nízké úrokové sazby, vysoký věrnostní bonus, velké množství kontaktních míst, kde si ji můžete sjednat atd. Velkým plusem je i to, že můžete dostat úvěr až do 100 procent zástavní hodnoty nemovitosti.

Časté překlepy

erahypoteka, era hipotéka

Hypotéka je určena:

  • Lidem, kteří plánují koupi nemovitosti a potřebují na to výhodný úvěr
  • Těm, kteří chtějí zmodernizovat nebo opravit svoje bydlení
  • Zájemcům o hypoteční úvěr s výhodnými úroky, který lze splácet až 30 let
  • Žadatelům, kteří mají účet u Era banky nebo jsou ochotni si jej založit

Hypotéka není určena:

  • Lidem, kterým ještě nebylo 18 nebo nemohou předložit požadované doklady a dokumenty
  • Těm, kteří nechtějí mít založený účet u Era banky
  • Zájemcům o úvěr v nižší hodnotě než je 200 000 Kč
  • Těm, kteří nemají dostatečný příjem a nebyli by tak schopni hypotéku řádně a včas splácet

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč