Často kladené otázky Equa bank hypotéka

Equa bank hypotéka

Equa bank hypotéka

 • široká nabídka různých druhů hypoték, z níž si vybere každý
 • doba splácení hypotéky od 5 až do 30 let
 • nízké úrokové sazby a speciální bonusy
 • možnost refinancování vaší stávající hypotéky za lepších podmínek

Často kladené otázky Equa bank hypotéka

Otázka Odpověď
Jakým způsobem si mohu podat žádost o hypotéku od Equa bank? Zažádat o hypotéku si můžete jednoduše a rychle přes webové stránky Equa banky, případně na lince 800 222 288. Další možností je návštěva pobočky, kde vám s výběrem vhodné hypotéky ochotně poradí.
Jak vysokou částku mohu v rámci této hypotéky čerpat? Záleží na tom, který typ hypotéky si vyberete a samozřejmě také na hodnotě vaší nemovitosti. Např. hypoteční úvěr na bydlení nebo refinancování lze čerpat až do 100% hodnoty zastavené nemovitosti.
Na jaké účely mohu peníze z hypotečního úvěru použít? Účelové hypotéky můžete použít např. na stavbu nemovitosti, na rekonstrukci nebo na nákup nového domu či bytu. Další možností je refinancování vaší současné hypotéky nebo neúčelová hypotéka, která má vyšší úroky, ale peníze lze použít na cokoliv.
Mohu u Equa bank dostat hypotéku i bez doložení příjmů? Ano, Equa bank nabízí i speciální hypoteční úvěr bez dokládání příjmů – tato půjčka musí být zajištěna již dostavěnou nemovitostí a lze ji využít účelově, neúčelově i na refinancování.
Jak je to u této hypotéky s poplatky – nejsou moc vysoké? Rozhodně ne, právě naopak. Spousta věcí je u Equa bez poplatku – např. poskytnutí hypotéky, vedení a správa hypotečního úvěru, první čtyři čerpání hypotéky nebo vedení běžného účtu. Zdarma jsou navíc i mimořádné splátky.
Nechci mít u Equa bank založený účet. Mohu přesto hypotéku dostat? Bohužel, založení běžného účtu u Equa bank je jednou z podmínek poskytnutí hypotéky.
Mám zápis v registru dlužníků. Mohu u Equa bank dostat hypotéku, nebo jsem bez šance? I Vy můžete hypotéku dostat. Na rozdíl od jiných bank nabízí Equa bank speciální hypoteční úvěr FIT, jež mohou získat i lidé se záznamem v registru dlužníků.
Je možné si k hypotéce sjednat i pojištění? Ano, Equ bank nabízí hned několik druhů pojištění. Kromě pojištění schopnosti splácet si u ní spolu s hypotékou můžete sjednat i pojištění nemovitosti nebo domácnosti.
Proč bych si měl o hypotéku zažádat právě u Equa bank? Těch důvodů je mnoho – např. velmi nízké úroky, spousta služeb bez poplatků, možnost mimořádných splátek zdarma, několik druhů pojištění atd. Hypotéka od Equa bank se vyplatí každému

Časté překlepy

ekva bank hypotéka, equabank hypotéka

Hypotéka je určena:

 • pro ty, co chtějí koupit či stavět dům nebo byt
 • pro ty, kteří potřebují rekonstruovat svoje bydlení, ale nemají dostatek peněz
 • pro ty, kteří nejsou spokojeni s podmínkami svojí hypotéky
 • pro ty, co potřebují půjčku a mohou ručit svojí nemovitostí

Hypotéka není určena:

 • pro osoby, kterým ještě nebylo 18 let
 • pro osoby, které nemohou doložit svůj příjem (neplatí pro hypotéku bez dokládání příjmu)
 • pro osoby, které nechtějí mít běžný účet u Equa bank
 • pro osoby, které nepředloží potřebné doklady a dokumenty

Potřebujete nutně peníze?  Půjčka do 30 000 Kč  Půjčka do 900 000 Kč