Často kladené otázky XS půjčka nově Provident Start

XS půjčka nově Provident Start

Recenze XS půjčka nově Provident Start

 • Půjčky od 2 000 Kč až do 15 000 Kč
 • Vyberte si mezi měsíčním nebo týdenním splácením
 • Peníze můžete dostat na účet i v hotovosti na ruku
 • Krátkodobý úvěr s dobou splatnosti 12 týdnů

Kontaktní formulář

Často kladené otázky XS půjčka nově Provident Start

Otázka Odpověď
Jak vysokou částku mohu u XS půjčky dostat? Maximální výše úvěru je 15 000 Kč, naopak minimální výše půjčky je nastavena na 2 000 Kč. Jedná se pouze o rychlé a krátkodobé úvěry, proto jsou částky takto nízké.
Jak dlouho se tato půjčka splácí? Mohu si nějak nastavit dobu splácení? Doba splatnosti XS půjčky je pevně daná a úvěr se splácí po dobu 12 týdnů (při týdenní frekvenci splácení), resp. 3 měsíců (pokud splácíte jednou měsíčně). Jiná doba splácení zde možná není.
Jakou formou probíhá splácení úvěru? Každý klient má na výběr ze dvou možností režimu splátek – bezhotovostního a hotovostního. U bezhotovostního se daná splátka uhrazuje formou bankovního převodu, kdy k domluvenému termínu převedete splátku ze svého účtu na účet XS půjčky. V případě, že si zvolíte hotovostní variantu, bude od vás splátku pravidelně vybírat pracovník XS půjčky. Dále si lze vybrat mezi týdenním (celkem 12 splátek) a měsíčním splácením (celkem 3 splátky).
V čem je výhoda výplaty půjčky na ruku oproti výplatě na účet? Hlavní výhoda je v tom, že půjčku tak mohou dostat i lidé bez bankovního účtu. Jinak je mnohem výhodnější bezhotovostní varianta, která vyjde mnohem levněji.
Jakým způsobem si o úvěr mohu požádat? O XS půjčku si můžete zažádat velmi snadno přes webové stránky www.xspujcka.cz, kde pouze vyplníte krátký formulář a pak se vám ozve jejich pracovník. Druhou možností je pak telefonická žádost na čísle 800 153 153.
Jedná se o stejnou půjčku, jako je půjčka Provident Financial? Provozovatelem XS půjčky je sice společnost Provident Financial, úplně stejná nabídka to ale není. XS půjčka je pouze na dobu tří měsíců, zatímco u Provident půjčky je možné si půjčit i na delší dobu. Kromě toho jsou mezi oběma úvěry i další drobné rozdíly.
Mohu si půjčit i více než 15 000 Kč? Bohužel, maximální výše XS půjčky je 15 000 Kč. Můžete si ale podat žádost přímo u Providentu, který už nabízí úvěry vyšší – až do 80 000 Kč. Výhodou XS půjčky je ale mimo jiné to, že díky rychlému splacení vás nevyjde tak draze, jako úvěry s delší dobou splatnosti.
Jaké jsou u XS půjčky úrokové sazby a poplatky? U týdenního splácení je roční úroková míra vždy 59 % a RPSN činí 290,59 %. V případě měsíční frekvence splátek je roční úroková míra 44,95 % a RPSN 173, 84%. Tato čísla jsou vždy stejná, bez ohledu na výši úvěru.
Co musím splnit, abych mohl dostat půjčku zdarma? Jedná se pouze o krátkodobou akci – musíte si o úvěr požádat nejpozději do 29. 9. 2015 a podmínkou je splatit půjčku maximálně do jednoho měsíce.
Proč bych si měl vzít zrovna XS půjčku? Například díky jejímu rychlému vyřízení, díky možnosti výběru mezi týdenním či měsíčním splácení nebo díky tomu, že půjčka je krátkodobá a nepřeplatíte tolik peněz, jako u jiných úvěrů. Pro mnoho lidí je významným plusem i možnost nechat si úvěr vyplatit v hotovosti na ruku a stejným způsobem realizovat i jednotlivé splátky.

Časté překlepy

xspujcka

Půjčka je určena:

 • Lidem starším 18 let, kteří mají zájem o menší půjčku
 • Těm, co potřebují rychlý úvěr do maximální výše 15 000 Kč
 • Osobám, které mají stálý příjem a trvalé bydliště v České republice
 • Těm, co chtějí půjčku s krátkou dobou splatnosti (do tří měsíců)

Půjčka není určena:

 • Osobám mladším 18 let nebo těm, co nemají trvalé bydliště v ČR
 • Lidem bez trvalého příjmu, kteří by tak nebyli schopni půjčku včas splatit
 • Těm, co potřebují půjčit více než 15 000 Kč
 • Těm, co mají zájem o úvěr s delší dobou splatnosti, než jsou tři měsíce