Konsolidace a refinancování jsou mezi lidmi stále oblíbenější. Na první pohled můžete říci, že se jední o totožné produkty, kdy staré půjčky či hypotéku nahradíte novou. Ve skutečnosti se od sebe liší a to dosti výrazně.

Rozdíl mezi konsolidací a refinancováním

Konsolidace je ideální pro zákazníky, kteří dluží více částek. Díky konsolidaci se jejich půjčky sloučí do jediné splátky. Díky sloučení půjček ušetříte na poplatcích a také si ušetříte papírování. Sloučením půjček ulevíte peněžence, protože se vám sníží splátky, ale prodlouží se doba splatnosti. Často se můžete díky konsolidaci vyhnout dluhové pasti, pokud vám hrozí, že nestihnete splácet své závazky včas kvůli nemoci či snížení příjmů. Žádáte-li o konsolidaci půjček v bance, neposkytnou vám ji na nebankovní půjčky. Mnoho bank se tak brání pochybným půjčkám. Můžete konsolidovat pomocí klasické půjčky, hotovostním i účelovým úvěrem.

Oproti tomu je refinancování o něco jednodušší. Zde se převádí pouze jedna nevýhodná půjčka nebo hypotéka. Dosáhnete tím mnohem lepších podmínek a často i výhodnějších úroků. Samozřejmostí je snížení měsíčních splátek. Refinancované úvěry jsou bez poplatku, bez složitého papírování, u hypotéky není nutný nový odhad ceny nemovitosti. Ušetřit můžete tisíce korun. Musíte doložit původní smlouvu o úvěru,

Kdy si můžete požádat o konsolidaci nebo refinancování?

Sloučení půjček a refinancování je snadno dostupné pro většinu klientů bank. Pokud žádáte v bance, musíte mít trvalé příjmy, půjčky nesmí být po splatnosti a k půjčkám musíte mít veškerou dokumentaci. Konsolidovat lze klasické půjčky, kreditní kartu i kontokorent, kde zejména u těchto dvou produktů můžete velmi zajímavě ušetřit. Sloučit můžete půjčky v hodnotě do 600 000 tisíc korun. Refinancování má podobné podmínky. Pokud refinancujete hypotéku, můžete si nastavit nižší splátky, delší dobu splatnosti a také nové fixační období.

Pro výběr vhodného produktu jak refinancování tak konsolidace si můžete pomoci speciální kalkulačkou. Na internetu jich najdete celou řadu. Zadejte výši svého dluhu, kolik je potřeba doplatit a na základě těchto dat vám kalkulačka spočítá novou měsíční splátku a hned víte, zda je konsolidace či refinancování vhodné i ve vašem případě. Rozhodnete-li se refinancovat nebankovní půjčku, můžete využít i americkou hypotéku. Jde o bezúčelovou půjčku jištěnou nemovitostí. Použít ji můžete jakýmkoliv způsobem a výdaje na rozdíl od klasické hypotéky nijak nedokládáte. Neslučujte půjčky, kde dlužíte na splátkách, které jsou těsně před doplacením, krátkodobé půjčky a takové, kde jsou nastaveny sankce za předčasné splacení.

Hodnocení kategorie 4.5
Rozdíl mezi konsolidací a refinancováním hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 20. 6. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Inzerce

1200000
Výše konsolidace 1 200 000 Kč
Úrok od 4,9 %
Splatnost 6 - 120 měsíců
700000
Výše konsolidace 700 000 Kč
Úrok od 10,88 %
Splatnost 24 – 120 měs.

Doporučujeme

Diskuze